Valaki segítene 1 görög mítoszt kellene átírni ugy hogy te is szerepelsz benne NINCS SEMMI ÖTLETEM mondjatok pár jót légyszi?
Mi lenne, ha például Prométheuszt te beszéled rá hogy segítsen valamivel, mert gyengék vagyok, és ki vagytok szolgáltatva az állatok éles karmainak, fogainak, erejének és gyorsaságának?
wikipedián olvashatnál utána. Meg belevihetnél olyan dolgokat amik megfűszerezik kicsit, például megbánod hogy Prométheuszt rábeszélted erre és sokat panaszkodtál, meg a tűz megjelenésével megjelenhetnének a társadalmi problémák. Meg adhatnál olyan tulajdonságot Prométheusznak, amiről alapból nem ír a mítosz, de szerinted vicces/érdekes lehetne. Például valamiért pikkelne Zeusra, vagy ilyen lázadó természetű lenne, vagy szégyellné a teremtményeit az embereket, a többi isten előtt, ilyesmi. Esetleg alkoholista lenne :)
8. Athéné születése
A pelaszgok szerint Athéné istennő Líbiában, a Tritónisz-tó partján született, ott találta meg és nevelte fel három kecskebőrbe öltözött nimfa. Még fiatal lány volt, amikor egy lándzsával és pajzzsal folytatott barátságos párviadalban véletlenül megölte játszótársát,
s gyásza jeléül illesztette Pallasz nevét a maga elé. Kréta szigetét érintve költözött Görögországba, és először a biótiai Tritón folyó mellett fekvő Athénia városában lakott..
1. Platón Athénét, Athén pártfogóját, a líbiai Neith istennővel azonosította, akit abban az időben tisteltek, amikor az apaságot még nem ismerték el. Neith szűz papnői minden évben viadalt rendeztek, nyílván a főpapnői tisztségért. Apollodórosz beszámolója az Athéné és Pallasz közti párviadalról későbbi patriarhális verzió: elmondja, hogy Athéné, akit Zeusz szült, és a Tritón folyamisten nevelt folyamisten leányát. Amikor ugyanis Pallasz éppen egy aigisztát , és ezzel elterelte Pallasz figyelmét. Csakhogy az aigisz, --egy kecskebőrből készült, varázserejű tarisznya, amelyben egy kígyó volt, s amelyet Gorgó-maszk védelmezett -- már jóval azelőtt Athéné birtokában volt, hogy Zeusz azt állította volna: ő az istennő apja. A kecskebőr kötény a líbiai leányok szokásos öltözéke volt, és a Pallasz szó csupán "hajadont" vagy "ifjút" jelent. Hérodotosz írja. " Athéné öltözékét és aigiszát a görögök a líbiaiktól vették át, akik pontosan így öltözköznek, azzal a különbséggel, hogy bőrruhájukat nem kígyók, hanem rojtok szegélyezik." Az ethiópiai lányok még ma is ilyen öltözéket viselnek, s ruhájukat néha ión szimbólumokkal: kagylópénzekkel díszítik. Hérodotosz hozzáfűzi még, hogy az "olulu, olulu diadal-kiáltás", amellyel Athénét üdvözölni szokták, líbiai eredetű. Tritoná azt jelenti, hogy a "a harmadik királynő", vagyis az istennőháromság legidősebb tagja -- a Pallasszal vívó és nimfává serdült leány anyja, éppúgy, ahogy Koré-Perszephoné Demétér leánya.
2. Bizonyos agyagedény-leletek arra engednek következtetni, hogy már Kr.e. 4000-ben vándoroltak líbiaiak Kréta szigetére. Valószínú, hogy Kr.e. 3000 körül --Felső-és Alsó Egyiptomnak az első dinasztia alatt történt erőszakos egyesítése idején -- az istennő igen sok líbiai tisztelője érkezett oda a nyugati Delta-vidékről.
Nem sokkal később kezdődött az első minószi korszak, és a krétai kultúra átterjedt Thrákiára és a prehellén Görögországra.
3. A többi Pallasz nevű mitológiai személy közül az a titán volt az egyik, aki a Sztüx folyót vette feleségül, és Zéloszt ("buzgalom"), Kratoszt ("erő"), Biét ("erőszak") és Nikét ("győzelem")nemzette vele. Lehetséges, hogy ez a Pallasz a holdistennőnek szentelt Pelopsz-delfint szimbolizálta. Homérosz egy másik Pallaszt a "Hold atyjának" nevez. Ezek kezdetben a valószínűleg Athéné harcos papnői voltak. Egy negyedik Pallaszt Athéné apjának neveznek.
Prométeusz amikor ellopja a tüzet az embereknek, akkor elesik, bele egy pocsolyába, és a tűz kialszik...de te ott vagy, és van nálad öngyufa, és így újragyújtjátok a tüzet.
Hurrá!
Átírni?
Kratos történeteit kellene átírnod, hogy te vagy Cratos.
A célod, hogy elpusztítsd a háború istenét, Árészt, és a helyére ülj. Aztán lassan elpusztítod a titánokat, megküzdesz Zeusszal (aki megöli Athénét), megölöd Hádészt, a minotauruszt, a Hüdrát, Kerberoszt, Héraklészt és a többi hőst.
Aztán elmondhatod, hogy te vagy az alfa és az omega.
Amúgy én a trójai mondakört mondanám el, és én lennék Párisz vagy Hektór egyikk alattvalója, vagy éppen Diomédész. Ő volt az argosziak vezére, és Athéné segítségével halandóként legyőzte Árészt.
"Diomédész, görög mitológiai alak, az argoszi király, Tüdeusz és Déipülé fia. Az epigonok hadjáratával részt vett a Thébai elleni harcokban, Trója alá ő vezette a legerősebb hajóhadat. Legendás volt bátorsága, mindig a legelső sorokban harcolt, s számos dicső tettet vitt végbe. Hektórt is kihívta párviadalra, s csaknem legyőzte; a trójai királyfinak csak isteni segítséggel sikerült megmenekülnie. Nem rettent vissza az istenektől sem, megfutamította Aphroditét is, sőt a hadak istenét, Arészt is. Odüsszeusszal együtt belopózott a trójai várba, s ellopta a várost védő szent ereklyét, a Palladiumot. Több alkalommal is szidta a görög vezéreket egymás közti állandó viszálykodásaik miatt, de mindvégig bízott a győzelemben, s a Trójai falóba rejtőzve az elsők közt tört be a városba. A harcok után épségben hazaért, de megtudva, hogy felesége, Aigialeia hűtlen lett hozzá (a mítosz egy variánsa szerint felesége s annak szeretője űzték el), előbb apjához menekült, ahol is megsegítette nagyapját, Oineuszt annak bitorló fivére ellen. Végül Itáliában telepedett le, Daunus király országában, akit egy hadjáratában támogatott, s aki ezért leányát, Euippét, valamint az országa feletti hatalmat ígérte neki. A monda egy késői változata szerint Daunus végül az ígért jutalmat megtagadta, s az emiatt kitört harcban megölte Diomédészt.
Diomédész hősi tettei elsősorban Homérosz Iliász-ában olvashatóak, a mű ötödik énekének ő a központi alakja. Vergilius Aeneis című műve Diomédész öregkoráról tudósít; a római író mint a béke bölcs szószólóját láttatja, aki nem hajlandó segíteni a latinokat egykori ellenfele, Aineiasz ellenében."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!