Melyik az az 5-10 könyv, aminek az elolvasása nélkül nem lehet meghalni?

Figyelt kérdés
Tehát, szerinted mi az, ami mindenképp alapmű?
2010. nov. 18. 21:17
1 2
 1/19 anonim válasza:
71%

Asimov

Voynich, Ethel Lilian - Vihar Itália felett (Bögöly)


Most hirtelen ez jut eszembe. Ha jut eszembe a sok könyvből amit olvastam, akkor megtoldom :)


F/14

2010. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

A Biblia ismerete nélkül a művészetek nem tudod megérteni. (Nem a mai művészekre gondolok,mert őket senki nem érti).

De ahhoz,hogy meglegyen az általános műveltséged,5-10 könyvnél sokkal többet kell elolvasni,és sokféle témában.

2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Orwell: 1984 :) Enélkül felnőni fölösleges.
2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi, a Bibliát ismerem, és azt is tudom a magam kis 20 évével, hogy 5-10 könyvnél jóval több van, ami alapműveltség. Nem hiába van az irodalmi kánon, meg a Nobel-díj, stbstb.

De mivel személyes vélemények, ajánlások érdekelnek, ezért írtam csak ilyen kis számot, mert nem várhatom el (szerintem), hogy mindenki nekem írkálja fél órán keresztül, hogy miket kell elolvasnom.

2010. nov. 18. 21:38
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Amiket eddig nem írtak azok közül az Aranyember elolvasása mély nyomot hagyott bennem a letisztázatlan végével, a Dűne máig ható élmény, a Perdido pályaudvar végállomás egyedi, elképesztően magával ragadó a hangulata.
2010. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a legtöbb kötelező olvasmány is ide tartozik. Még ha suliban baromira utáltam is őket:D
2010. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Proust: Az eltűnt idő nyomában

Rilke: Malte Laurids Brigge feljegyzései

Nádas: Párhuzamos történetek

Hölderlin: Hyperion

és: Krasznahorkai, Trakl, Sterne, Konrád, Sartre, Kafka, Dante, Keats, Shakespeare stb. művei


Ezek nélkül is lehet élni, csak hát minek.

2010. nov. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 4k05 ***** válasza:
ECKHART TOLLE: A MOST HATALMA
2010. nov. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Hehe, mondjátok el, mert akkor azokat nem olvasom el, tehát sosem halok meg :D


Amúgy én úgy gondolom, hogy nem létezik ilyen könyv. Az irodalom egyetlen értelmes célja a szórakoztatás, azt pedig minden időszakban más és másfajta könvy szolgálja. Nekem nincs szükségem könyvekre, hogy gondolkodást tanítsanak, megy az egyedül is. Főleg ha történetbe van foglalva, az különösen zavar, felesleges szájtépés a nagy része, és a sok bölcsész meg ámuldozik, hogy mekkora mondanivaló. Az ilyeneket kell leírni egy tankönyvben (tankönyv alatt ne az iskolai könyvekre gondolj, hanem a tanító könyvre).

2010. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Bódi Margó: Az én ízvilágom
2010. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!