Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kik a legnormálisabbak? Aki...

Kik a legnormálisabbak? Aki önként bevonul a háborúba, aki behívásra bevonul vagy aki semmi szín alatt nem vonul be embert ölni?

Figyelt kérdés
ma 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Azok akik nem vonulnak be. Csak azért mert pár nagytőkés meg politikus nem bír magával a hatalomvágytól fűtve, nem kéne az embereket feláldozni. Egy háborúban mindegy ki nyer, csak vesztesek vannak..... ja nem, a fegyverkereskedők, na azok kaszálnak.
ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Ez igaz. Általában a nagytőkések mindig nyernek, a kisember pedig veszít, a politikusok egy része veszít más része nyer, tehát ott 50-50 az arány.

ma 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kérdés, hogy támadtok vagy védekeztek? Hódító háborúba menni örültség. A családodat, közösségedet, kiépített egzisztenciádat védeni indokolt estben viszont teljesen racionális.

Ellenséges megszállás alatt gyakori, hogy többen halnak meg, mint egy háború alatt. Főleg, hogy a megszállás évtizedekig vagy tovább is eltarthat.

ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, milyen háborúról van szó. Hódító háborúba semmiképpen nem vonulnék be, de ha Magyarországot kellene visszafoglalni, önként mennék.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:

Ezt érdemes megnézni a témában, nem mintha vallásos lennék:

https://www.youtube.com/watch?v=RPAbUjLsYP4&ab_channel=Balla..

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Egyébként egyetértek az előzőekkel ha a hazámra támadnak - elfoglalják - akkor közbelépek. Kedves idős emberként főzök nekik egy finom gyilkosgalóca pörit vagy valami partizánakciót biztos csinálok. Ehhez bevonulni sem kell.

Sőt így jobb is, nekem ne mondja meg senki hova menjek és kit lőjek le.

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból teljesen megértem az Ukránokat hogy az agresszor és hódító ellen védekezni próbálnak.

Aki tudott és akart ( azaz nem akart katona lenni és háborúzni ) az elmenekült onnan más országokba.


És az sem utolsó szempont hogy Agressziónak nem szabad engedni mert akkor "vérszemet" kap vagy ez az agresszor vagy egy másik...


És bár "idegen" hadseregek beküldését alapvetően nem támogatnám. Azt hogy fegyverrel segítik ezt a védekezést az ellen nincs kifogásom. Mivel az Oroszokat is segíti Irán is Észak Kórea is és Kína is.


Bár azt tegyük hozzá hogy az Észak Kóreai seregek Ukrán fronton való bevetésével lehet hogy megváltozott ez a helyzet is.

Vagyis nem ukrán nyugati hadtestek megjelenhetnek ott már persze kizárólag önkéntesekkel! Aki menni akar csak azok. Kényszersorozásról vagy kényszerbevetésről szó sem lehet! EÜ egységek beküldését és az azokat védelmező földi és légvédelmi egységek sajnos már elképzelhetővé váltak ebben a háborúban.

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Aki önként vonul be az szerintem mindenképpen érdekesen gondolkozik, ha soroznak nem nagyon van lehetőséged ellenállni, hacsak nem szeretnéd, hogy erőszakkal vigyenek aminek úgyis az lesz a vége, hogy ugyanúgy a frontra kerülsz, az országból való elmenekülést én megértem, de ez úgyis csak a háború első pár napjában lesz reális lehetőség a legtöbbeknek.
ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8


Az önkéntesek /hivatásosok java része állítólag pszichopata, tehát nem fél a haláltól és mások életének kioltása sem okoz álmatlan éjszakát nekik. Normális ember szerintem egy gyilkossággal nem tud együtt élni, max ha valakit elképesztő mértékben gyűlöl és szörnyetegnek tartja azt. Tehát talán egy terrorista vagy gyerekgyilkos megölése nem fog ugyanolyan problémát kiváltani mint egy sima ismeretlen átlag ember leölése, ám a sokk fajtor ugyanúgy ott lesz, tuti sokszor felriad majd álmából élete hátralevő részében.


Az emberek többsége valóban fél a bevonulás megtagadása konzekvenciáitól, vagy az elmenekülés következményeitől hisz a háború lezárta utáni hazajövetel után a környezete biztos ítélkező lesz vele szemben, ezért normális élete már nem lehetne szülőföldjén.


De azt elfelejtik, ha egyöntetűen minden fél állampolgárai a 3-ik opció szerint cselekednének akkor a kizsákmányoló elit nem tudna semmit tenni, mindenkit nem tudnának kényszeríteni sem tömlöcbe dobni.

ma 13:30
 10/11 2*Sü ***** válasza:
51%
Itt tényleg az a kérdés, hogy mi a háború tétje. A bátor ember nem azért bátor, mert nem fél, hanem mert a megfelelő dolgoktól fél. Háború esetén lehet, hogy valaki jobban fél attól, hogy mások élete, szenvedése árán él túl és marad tiszta a keze, mint attól, hogy esetleg az életét kell áldoznia azért, hogy mások – érdemesebbek, kiszolgáltatottabbak – éljenek túl, vagy kerüljék el a szenvedést. Egy honvédő háborúról van egy könyörtelen ellenséggel szemben, akkor lehet, hogy az önként bevonulás az, amit a normalitás leginkább diktál. Nyilván egy hódító, zsákmányoló hadjáratnál ilyenről szó sincs, ott meg a be nem vonulás az, amit a normalitás diktál.
ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!