Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Drezda bombázásánál tulajdonké...

EagleHUN kérdése:

Drezda bombázásánál tulajdonképpen melyik halálozási adatot lehet elhinni? A Magyar az Angol és a Német wikipédia teljesen más adatokkal dolgozik, de melyik lehet a valós?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Az angolszászok ( nyilván kissebítenék a bűneiket ) 18-25000 -re teszik és azt állítják hogy a Németek adatot hamisítottak. De ha minden igaz ez 1966 -os állítás és adat.


Viszont egy 2009 -es előkerült dokumentumok szerint 100 000 volt csak a név szerint bejelentett eltünt ember.

Ebből pedig 135 - 200 000 közé teszik a valós áldozatok számát.


Majdnem 10x -es különbség. És az angol oldalt máig nem "frissítették".



Jó hát a háború végén nyilván nem az volt a legnagyobb gondja a Németeknek hogy számolgassák az áldozatokat meg a túlélőket.


De abból kiindulva hogy egy addig bombázatlan város volt és emiatt sokan oda menekültek inkább a nagyobb számok felé kellene kapirgálni.


De angolszász oldalról 25k -ra ledegradálni és az előkerült dokumentumok alapján sem frissíteni azért felvet "némi részrehajlást"...



nov. 10. 00:58
A kérdező szavazást indított:
Valós lehet a 25k vagy azalatti áldozat
Valós lehet a 135-200k közötti áldozat
Valahol a kettő között ( 25-135k )
Nem tudom nem válaszolok
Valami más kifejtem lentebb
Mindenki hazudik
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki szeretné a saját érdekének megfelelően módosítani az eredményeket.

Nekem amúgy százezres adat rémlik, de nem vagyok egy szakértő szóval nem tudom.

Egyébként nem túl szép dolog egy történelmi várost minden különösebb katonai cél hiányában porrá bombázni.

nov. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Sok csúnya dolog történik a világban. Ez inkább alap, mint rendkívüli. Kertész Imre halála előtt megmondta, hogy Auschwitzon nem kell annyira kiakadni. Auschwitz volt, van, lesz. Az agresszió és a kegyetlenkedés az ember alapösztöne. A németek Kijev megszállása után a helyi zsidókat hétvégente lövöldözték agyon a város mellett. Nem gázosítottak.


Drezda bombázása London bombázásának meghálálása volt, csak sokkal hatékonyabbra sikerült. Hirosima bombázásának célja pont az volt, amit elértek vele: az amerikai seregnek nem kellett partra szállnia egy elmebeteg, náci ország területén.


Az áldozatok számáról pedig annyit érdemes megjegyezni, hogyha megnézed a magyar lakosság létszámának változását a háború alatt és után, akkor nem jönnek ki a számok sehogyse. Valami nem stimmel. Az adatok publikusak. Szóval sokszor van bizonytalanság.

nov. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

David Irving: Apokalipszis 1945. Drezda elpusztítása című könyv.


-Több mint harminc év telt el azóta,hogy elkezdtem gyűjteni a

Drezda elleni támadás mögötti történet szálait,hogy kibogozzam a

hazugságok összekuszálódott szövedékét és a háborús idők ellenséges

propagandájának szálait,amik elfeledték a célpont igazi természetét,és

elemezni tudjam az 1945.februári támadási terv történelmi jelentőségét,

amelybe a Drezda elleni három nagy támadás illeszkedett. Megkíséreltem

rekonstruálni a támadás pontos lefolyását percről-percre a hármas csapás

14 óráján és tíz percén keresztül,amely csapások következtében Drezda lakosai közül 50 000-100 000 személy vesztette életét.Ennek a városnak a lakossága a békeidőkének kétszeresére duzzadt a keletről jött menekültek,a szövetséges és orosz hadifoglyok és a kényszermunkások ezreinek következtében.

Amikor 1960-ban hozzákezdtem munkámhoz,figyelmeztettek,hogy feladatom korántsem olyan egyszerű,mint amilyen akkor lenne,ha a Drezda elleni támadások a háború első éveiben történtek volna.A támadások lefolyására vonatkozó iratok közül a háború végén sokat gondosan magukkal vittek bizonyos angol és amerikai tisztek(köztük a R.A.F.-nak ebben a légitámadásban résztvevő mesterbombázója),mint szuvenírt.Ezek az iratok sohasem kerültek a Légügyi Történelmi Osztály levéltárába.Továbbá,noha a háború kezdeti szakaszára vonatkozó rengeteg Luftwaffe-dokumentum van Londonban és Washingtonban,a Luftwaffe Főparancsnokságának 1945.évi háborús naplójának kivételével a háború utolsó hónapjaiból származó nagyszámú fontos német dokumentum elpusztul a végső összeomlás napjaiban.

nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Hirosima bombázásának kettős célja volt.

-Lényegében Tókió gyújtóbombás támadásánál legalább akkora volt a japán veszteség.

Az orosz támadás után a japánok felmérték, hogy még mindig jobb, ha az amerikaiaknak adják meg magukat.

Ezt kellett volna tenni a németeknek is...

nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Adjuk meg magunkat az oroszoknak? Trump jó nekünk? Ha Ukrajna megadja magát béke lesz?
nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Ezzel most itt miért hozakodtál elő? Ez itt nem egy jelenpolitikai kérdés akart lenni, de tényleg nem... egyszerűen egy videóban láttam egy számot ami nem stimmelt emlékeim szerint és utánanézéskor szembesültem vele hogy több különböző "állítás" létezik párhuzamosan.
nov. 10. 10:03
 7/8 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi az eddigi válaszokat.
nov. 10. 10:03
 8/8 sadam87 ***** válasza:
76%

A magyar wikipedia adat, amiről beszélsz David Irwing (akitől a 3. válaszoló idéz is) oldalára hivatkozik. Aki ismert a holokauszt tagadó és Hitlert mosdató tevékenységéről.

[link]

Még két érdekesség:

1. A kérdésben írtad a német wikipediát (mint ami harmadik adatot ír). Nos, ha jól értelmezem a német wikkipediát, az 22 700 és 25 000 közötti halálos áldozatról ír. Az annyira nem más mint az angol...

[link]

2. Érdemes tovább olvasni, mit ír z általad idézett magyar wikipedia oldal:

"Egy Drezda városának megbízásából készített kutatás szerint az áldozatok száma mégsem haladja meg a 25 000 főt. A kutatásban megállapítják, hogy a számháborúért főként David Irving, szélsőjobboldali, amatőr áltörténész a felelős, aki 1963-ban megjelent, Drezda elpusztítása című könyvében kelt ki a szövetségesek ellen. Az ő munkája azonban azokon a náci jelentéseken alapult, amelyről a szakértők már akkor is tudták, hogy abban a valós áldozatok számát mindenhol egy plusz nullával toldották meg."

(Ettől függetlenül természetesen brutális dolog volt Drezda bombázása. Önmagában az nem mentség, hogy ""csal"" 25 ezren haltak meg miatt. Annyira viszont nem ismerem a témát, hogy például olyasmiben állást merjek foglalni, hogy háborús bűnnek lehet-e tekinteni. De kamu áldozatszámoknak ettől függetlenül ne üljünk fel!)

nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!