Újraírják a magyar őstörténetet az MTA-ban? Al-Dzsajháni szövegei nem a honfoglaló magyarokról szóltak, hanem a Moszkva melletti régiók 10.századi keleti magyarjairól. (RUBICON VIDEO)
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=H3L57u1_Q7I
Rubicon est: Muszlim források a korai magyarokról
Mikor készültek korai arab és perzsa nyelvű forrásaink, és milyen célból írták őket?
- Hogyan jelennek meg a magyarok a középkori muszlim íróknál, és valóban a honfoglalókról szólnak-e?
- Miért voltak fontosak Kelet-Európa népei az iszlám államok számára, és mennyit tudhattak rólunk?
Tudja meg válaszokat előadásunk felvételéből!
A honfoglalás és a korai magyar történelem kutatásának egyik nehézsége az egykorú írott források csekély száma. Először a 19. század végén figyeltek fel a hazai és külföldi történészek is azokra az arab és perzsa nyelvű szövegekre, amelyek a közép-ázsiai és kelet-európai népek leírását tartalmazták. Ezek említenek egy olyan népcsoportot is, amelyet már a korai kutatók is a magyarok elődeivel azonosítottak.
Sokáig tévesen úgy vélték, hogy ezek a források a honfoglalást megelőző, 9. századról szólnak, így felhasználták őket a korai magyar fejedelemség történetének megírásához is. Valójában a 10.században keletkeztek. A kutatás azóta teljesen máshogy látja a források hátterét, így a benne szereplő magyarokat is.
Szóval megvan hol élt a magyarok többsége. És genetikailag az telljesen finn-ugor régió az egyik legmagasabb N1C1 Y haplocsoport markerrel.
Moszkva környéke tele van magyar nevü helységekkel, melyek régebbiek mint maga a Kárpát-medencei honfoglalás. Nálunk 200 évvel jelennek meg írott forrásban az első magyar helynevek csak. A magyar szót Magyarországon a halotti beszédig le sem írták.
Moszkva régióban pedig sokkal ősibb több tucat magyarokról elnevezett honfoglalás előtti település létezik.
Ráadásul, ez a keleti-magyar régió mint említettem genetikalag teljesen finnugor terület, míg a honfoglalók genetikailag sokfélék voltak, és csak egy törzsnek a megyer törzsnek hordozta a magyar szót a neve, amiről később a többit is lassan elnevezték. Mekkora különbség!
Tehát a tatárjárás előtt ott volt egy tisztább nagyobbméretű valódi magyarország, genetikai értelemben is.
# 1
Nem áltudományos, mert B. Szabó János és Sudár Balázs neves történészek.
Ráadás a magyar nyelv finnugor eredetének hívei.
Szigorú történettudományos módszerekkel állapították mg, hogy a magyarokra vonatkozó honfoglaláskori források értelmezésében súlyos tévedések történtek - eddig.
# 1
Arab források, az arab kimaradzlt, bocsánat.
2
Neves jah arról hirhedtek hogy mekkora baromságokat hordanak össze politikai támogatással.
# 4
És mik ezek a baromságok?
Az az állításuk, hogy a honfoglaló magyarság esetében nem létezett kettős fejedelemség?
A kettős fejedelemség megléte semmiféle írásos történeti forrással sem támasztható egyértelműen alá.
B. Szabó és Sudár tökéletesen levezette, hogy hogyan alakult ki a kettős fejedelemség elmélete a magyar történettudományban.
Ez azonban csak elmélet, mert nincs rá egyértelmű korabeli forrás.
B. Szabnak és Sudárnak abban is igaza van, hogy a honfoglalaskori arab számanida forrásokat tévesen vonatkoztattàk a honfoglaló magyarokra.
Tudományosan bizonyított, hogy a magyarság jelentős része keleten maradt, csak egy része vándorolt nyugatra.
Ez a keleten maradt magyar népesség eppen a számánida arab emirátus
szomszédságában èlt.
Erre mondja B. Szabó ŕs Sudár, hogy a számánida arab forráshagyomány nem az etelközi, nyugatra vándorolt magyarokra, hanem, teljesen logikusan a számánida arab emirátus szomszédságában elő, keleten maradt magyarokra kell vonatkozzon.
B. Szabó és Sudár ráadásul a magyar nyelv finnugor eredetének hívei, ezzel teljesen szembe mennek a török eredetét támogató kormányközeli szándékokkal.
B. Szabó szintén meredeken szembe megy azon kormányközeli narratívával, hogy a magyarságot sorsára hagyta a nyugat a török elleni harcban. Hiszen Magyarország védelmi költségeinek békében 70%-át, háború esetén 90%-át a nyugat fizette 1541-1699 között.
Megint egy olyan kérdés, ahol a kérdező tudja a választ, csak arra vár, hogy ellentmondjanak neki.
Ha már keleti kapcsolatok: Moszkva alapítása még az oroszok szerint is 1147 ha jól emlékszem. Ettől korábbi orosz történelem csak az oroszok nélkül létezik, főleg a kijevi rusz területi fennhatósága alatt, majd a tatárok (mongolok) rabigájában.
A keleti történelem nem értelmezhető ebben az időben a mongol megszállás nélkül. Janus Pannonius elmondja, hogy találkozott magyarul beszélő emberekkel az ural mellett, de a következő látogatáskor a mongol betörés után ezek a népek eltűntek.
Kb arról beszél a kérdező, hogy az oroszok milyen jó tettek azzal, hogy denacifikálták Ukrajnát és békét hoztak a régiónak. Az ostobaságnak nincsenek határai.
"Janus Pannonius elmondja, hogy találkozott magyarul beszélő emberekkel az ural mellett"
Janus Pannonius nagy eséllyel a Dunától keletre életébe nem járt.
Julianus barátot akartál mondani? Ő sem az Urálig ment, hanem csak Baskíriáig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!