Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan fogadjam el azt hogy...

Hogyan fogadjam el azt hogy nem kaphatom meg azt amire vágyom?

Figyelt kérdés
jún. 18. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha már kényszeresen vágysz rá, akkor menjél pszichológushoz.
jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kólauborkával ***** válasza:
70%
Old meg, hogy meglegyen később…
jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
79%

Itt két dolog van.

Az embernek van képessége, amely meghatározza cselekvése határait. Pl. 50 kg-ot fel tudsz emelni, 300 kg-ot soha. Vagy a szomszéd településre könnyedén eljutsz, akár gyalog, 50 km esetén már jármű kell, a plutóra meg tem tudsz eljutni mert az ehhez szükséges apparátust nem tudják előállítani, ha mégis, nem tudod megfizetni.

Az embernek van igénye, amely aszerint lesz kielégítve, hogy van-e hozzá képessége.


A te problémád, hogy az igényed jóval nagyob a képességednél. De ezt soha nem mérted fel, fogalmad sincs a képességeid határáról, ezért gyakori, hogy olyant szeretnél, ami nem fog menni.


Erre egyetlen megoldás az, hogy felméred a képességeid és mindazokat az igényeket, amit szoktál akarni (megismered önmagad). Ha sok olyan igény van, ami nem teljesülhet, akkor két dolgot kell tenni. Egyfelől az igényeket igazítani kell a realitásokhoz, másfelől a képességeket növelni kell (például edzéssel vagy tanulással).


Mindaddig, amíg el nem éred, hogy csak a képességeidnek megfelelő igényed legxen, boldogtalan ember leszel. Minden boldog ember ezt éri el.

jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kis százéves házikóra gondolsz, amit anyám alkoholista módon elkótyavetyélt, pedig fenn tudtam volna tartani és megőrizni a sváb őseink tárgykultúráját meg a kis ősfás kertet, akkor arra azt tudom mondani, hogy igen, lett volna lehetőség a megőrzésére, de erre sajnos csak utólag jöttem rá. Nem voltam tisztában sem a joggal, de tulajdonképp nem is csak a joggal nem, de egészében véve a lehetőségekkel, és a szenvedélybetegségekben ténykedő emberekkel való tárgyalási lehetőségekkel sem (illetve azok hiányával, és hogy mégis mit lehet tenni). Jobban ki kellett volna tartanom az ösztönös érzéseim mellett. Szóval ha olyan dologról van szó, ami fontos és értékes, nemes dolog, akkor érdemes utánanézni, ez néha szakemberek tanácsait is igényelheti. Előfordulhat hogy lehet valamit tenni. Ez nem mindig látszik elsőre. Ez persze nagyon függ az illető dologtól.


Meg persze fordítva, vannak olyan dolgok is (pl. családon belüli bántalmazások), ahol meg pont a változtatás, a rossz régi dolog elengedése, elvetése a megoldás, és ott meg nem szabad a rossz dologba kapaszkodni.


De nem könnyű megmondani, mikor melyik dolog az érvényes. Különösen nehezek lehetnek az emberi kapcsolatok, itt erre is és arra is van példa, meg nagyon nehéz kilátni az embernek a szűkebb helyzetből és valami tágabb szempontból megoldást látni.

jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A 4-es szerintem eltévedt, bölcsészet kategória nem bohóc szakkör

Köszönöm a támogatásokat, megpróbálok többet tanulni és reálisabb célokat elképzelni

jún. 18. 18:35
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Mire vágyol? Mit tettél meg érte?


"A 4-es szerintem eltévedt, bölcsészet kategória nem bohóc szakkör"


Kicsit kedvesebb lennél az emberekkel, az is sokat segíthetne.

jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedvesebb? A korábbi négyes idejött "incelezni" szerinted ez normális?
jún. 19. 09:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak vágyol, de nem teszel semmit érte.
jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedvesebb?

Bizony!

Itt te vagy a házigazda. Neked kell rendet tartani.

Ha egy sértődött sündisznót játszol, akkor ez nem fog menni.

Akkor pedig a normális emberek itt hagynak, és csak a trollok fognak válaszolgatni. Biztos nagyon hasznos válaszaik lesznek!

jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 pardon, nem tudtam, hogy töröltek egy választ.


De ha a szokásos provokatív incelstílust felvéve teszel fel egy semmitmondó kérdést (olvasd el újra, mit írtál ki), akkor ne csodálkozz.

jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!