Gyenge idegzettel mit lehet megvalósítani az életben?
Kedves kérdező!
A politikában sokat.
Bismarck német kancellár a 19. század egyik legnagyobb államférfija, a német egység kovács.
Hosszú és páratlanul dicsőséges politikai pályafutása során több hisztérikus rohamon, és idegösszeomlás-közeli állapoton is átesett.
Nincsen "gyenge idegzet", ez eredetileg a 19. századi idegorvosok elképzelése volt, és jellemzően nem a pszichózisra, hanem a neurózisra, azaz a szorongásos zavarokra. A szorongó embernek nem gyenge az idegzete, hanem túlterhelt és fáradt.
Akármire is rendezed be az életeded, a szorongás megtalál, azt kell kezeltetni.
Például egy erősebb idegzetet.
Ehhez kell egy jó pszichológus, akinek hajlandó vagy életmódbeli változtatásokat is végrehajtani. Például ha azt tanácsolja, hogy megfelelő alváshigiénével élj, ami jó alvásritmust, megfelelő alvási körülmények kialakítását, és még sok gyakorlati megoldást jelent, akkor nem fogsz hetente háromszor éjszakázni, hülyére inni magad és fél éjszakákon át számítógépes játékkal múlatni az időt.
“ Nincs ilyen hogy 'gyenge idegzet', kezeletlen pszichozis van. Nem megerositeni kell, hanem kezelni.
És olyan van, hogy fáradtság? Megengedett az?
Mert mióta kiszedték a neuraszténiát a diagnózisok kézikönyvéből azóta végtelen mód lehet az alkalmazottat terhelni, nincs határ.
5
“Nincsen "gyenge idegzet", ez eredetileg a 19. századi idegorvosok elképzelése volt, és jellemzően nem a pszichózisra, hanem a neurózisra, azaz a szorongásos zavarokra. A szorongó embernek nem gyenge az idegzete, hanem túlterhelt és fáradt.
”
Pedig ez érdekes hiszen két ember nem egyforma és ugyanazon terhelés mellett az egyik összeroppan, szétstresszeli magát, a másik vígan éli az életét. Lehet ráfogni az előbbire, hogy szorongó de ha terhelésmentesen egy vidám és nyugis ember?
Szerintem két ember nem egyformán terhelhető, mást bír el mindenki idegrendszere. Az idegrendszerben természetesen (helyesen) az agyat is beleértve, hiszen a hormontermelésekért elsősorban az egy felelős. Ha például túl sok kortizol szabadul fel akkor az nem fog segíteni, megbénít. Vagy a túl hosszas adrenalin termelés sem olyan túl jó. Szóval szerintem mindenkinek másként reagál a szervezete a környezeti ingerekre, terhelésre.
Tényleg nem egyformán terhelhető két ember, ahogyan két teljesen egyforma számítógép sem egyformán terhelhető, hogyha az egyiken egy normálisan karbantartott operációs rendszer fut, a másikon meg egy tönkreszemetelt vonatszerencsétlenség. Ott is az a laikusok nyilvánvaló válasza, hogy jaj hát akkor az a gép lassabb, ideje újat venni...
A neuraszténiát is azért szedték ki, mert az nem egy idegrendszeri probléma volt, hanem a szorongásos túlterheltségből fakadt. A hatékony kezelése furcsa módon ugyanaz volt, mint a szorongásé ;)
De ha te abban szeretnél hinni, hogy nincs mit tenni, mert ilyennek születtél, "ilyen az idegrendszered", akkor ki vagyok én, hogy beleszóljak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!