Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem sikerült Oroszország...

Miért nem sikerült Oroszországnak trópusi területeket szereznie, miután elérték a Csendes-óceánt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy az orosz felfedezők elérték a Csendes-óceánt, Szibéria keleti része egészen a 19. század utolsó harmadáig egy szinte teljesen feltérképezetlen, félig meghódítatlan terület maradt. Még Szentpétervárba is ekkortájt hajóztak el először a távol-keleti kikötőkből, nemhogy még ismeretlen területekre. Mikor pedig a transzszibériai vasút megépítése után Vlagyivosztok nagyjából össze lett kötve Moszkvával és Szentpétervárral, addigra már nem nagyon volt mit felfedezni.
2023. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
milyen trópusi területekre gondolsz?
2023. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A két térítő között!
2023. júl. 29. 21:06
 4/7 kürasszír ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


Az oroszok a csendes-oceáni területeket csak a 20. század elejére látták el komoly infrastruktúrával (kikötők, vasutak), illetve ekkorra települt oda jelentősebb számú orosz lakosság.


Az infrastruktúra hiánya és a minimális számú orosz lakosság lehetetlenné tette, hogy az orosz csendes-oceáni terület egy déli, trópusi irányú gyarmatsítás reális kiindulópontja legyen.

2023. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kürasszír ***** válasza:
89%

Pontosítok:


Korábban az infrastruktúra hiánya és a minimális számú orosz lakosság lehetetlenné tette, hogy az orosz csendes-oceáni terület egy déli, trópusi irányú gyarmatsítás reális kiindulópontja legyen

2023. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hawaii az övék volt pár évig 1815 körül, erődöt is építettek. Aztán kb mindenki fellázadt és kiürítették a szigetet.
2023. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Nagy Péter cár a 17. század legvégén és a 18. század elején uralkodott és ő juttatta tengeri kijárathoz az országát, amennyiben meghódította a Baltikum és Finnország egy részét, majd megalapította a Néva deltájában a későbbi Szentpétervárt.

Megszervezte a hajóhadat is és egyáltalán letette a tengeri hajózás alapjait birodalmában, továbbá igyekezett még több tengeri kijáratot szerezni.

A fejlődés dinamikus volt, azonban a nagy tengerhajózó népektől nagyon le voltak így is maradva, az északi kikötőik sem voltak fél évente használhatók, mivel többnyire be voltak télen fagyva, meg aztán akkor már késő volt, egyszerűen lekéstek a komolyabb tengeri terjeszkedésekről.

A távol-keleti térséggel alig volt valamilyen kapcsolat, így az semmit nem számított abban az időben, hogy a birodalom határos volt a Csendes óceánnal.

2023. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!