Kevesebb Nő sportol fiatalon, mint férfi? Miért?
Középiskolában férfi osztálytársaim 2/3-a sportolt valamit. Sok volt köztük a focista, de voltak olyanok is, akik atlétikára jártak, úsztak, kézilabdáztak, karatéztak, konditerembe jártak, vagy csak otthon edzettek.
Ezzel szemben a nők között alig-alig voltak sportolók. Volt, aki futott, kajakozott, de feltűnően kevesen mozogtak a férfiakhoz képest. Az alakjukon meg is látszott, hogy ki az, aki sportol, és ki az, aki nem, mondjuk a férfiaknál is.
Mi ennek az oka? A férfiak magas tesztoszteronszintje mozgásra késztet, és ezért van a nagy különbség? Esetleg társadalmi elvárások? Vagy csupán az én környezetemben alakult így?
ha nem is ennyire drasztikus a különbség, de valóban megfigyelhető ilyesmi
most nem tudom linkelni a kutatást, de ha jól emlékszem, kamaszkorban kb. másfélszer annyi fiú sportol és mozog rendszeresen, mint lány (míg gyerekkorban még hasonló az arány)
az oka valószínűleg legfőképp társadalmi hatások, főleg külső és test kapcsán, amik lányok felé különösen hangsúlyosak
ugyebár az egy dolog, hogy a sporttól jobb karban lesz a tested, de maga a sportolás mint tevékenység nem igazán előnyös ilyen szempontból: miközben a sportágak többségét mások szeme láttára űzzük, ám közben nem praktikus (vagy egyenesen lehetetlen) akár csak közel annyira figyelni a kinézetedre, mint más, hétköznapi tevékenységek során.
A nőknek elég csak széttenni a lábukat és megkapják azt, amiért egy férfinak keményen meg kell dolgoznia. A férfinak szép testet is kell gyúrnia ha "szexi" akar lenni, míg egy nőnek bőven elég a genetikailag hájjal kihangsúlyozott segge és melle az "ellenállhatatlan" vonzerőhöz.
Mindez azért van, mert az akaratgyenge és ostoba heteró férfiak hagyják magukat szexuálisan kihasználni - sajna ez van!
#3 (22:28) írta:
"Az olimpia is azért van hogy a csajok ujjazák magukat rá..."
Válasz:
Én is mindig így gondoltam férfi létemre. Tinédzserkorom óta soha nem néztem versenysportot más célból, mint hogy jól felizguljak egy kis masztihoz. Sohase értettem azokat, akik valami mást látnak az "élsport"-nak nevezett intézményesített emberkereskedelemben.
Az elit ősi tradíció szerint így biztosítja a jó felhozatalt a szexuális és különleges erőnlétű fegyelmezett szolgák (pl. testőrség, katonai vezetők, stb.) iránti igényei kielégítésére.
A színvonal kiolvasható a szövegekből, vagy például abból, a #3 választ ki hogyan értelmezi.
A középiskola a kamaszkor vége, ifjúkor kezdete. És ekkor már érződik a nemek közötti genetikai eltérés, ami (egyáltalán nem feltétlenül tudatosan) a nemi szerepekre készül. Akkor is, ha ma ezek nem annyira különülnek el, mint régen (nem a szexre gondolok).Csányi Vilmos etológus fogalmazza ezt meg szépen.
A 2-es durván fogalmaz, de szerintem is ez a fő ok.
Szóval a férfiak társadalmi okok miatt is jobban szeretnek mozogni, versengeni. A legtöbb női hobbisportoló és is elsősorban a fogyás miatt sportol.
Egy nő kb. 16-től 28-30 éves koráig van a csúcson. Ez idő alatt ha nem 100 kg, akkor is borzasztóan kapós a férfiak körében, ezért van az, hogy nők nem is nagyon erőltetik magukat, mert amíg fiatalok, nem baj, ha nem sportosak vagy unalmasak, mert népszerűek kapósak átlagos testtel bután, unalmasan.
Aztán egy fiatal férfiak „muszáj is” legalább kicsit kondizni, ha lányt akarnak. Volt egy nem jóképű fiú oszt társam, aki eszetlenül elkezdett 16 évesen kondizni, aztán 10 kg izommal meg sorban fektette meg az eminens „engem komoly kapcsolat érdekel csak” nőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!