Kicsit jobban kifejtve, milyen célt / célokat szolgáltak a piramisok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 23:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#3

"adott napon egy csillag pont a szarkofágra nézett."

1. Mármint ezt úgy kell érteni, hogy fúrtak egy lyukat a piramis oldalára, amin keresztül beszűrődött a kinti fény a piramis belsejébe?

2. Illetve ezen az "adott napon" a fáraó halála napját kell érteni? Ha igen, akkor a piramis építésekor honnan tudták, hogy a fáraó melyik nap fog meghalni?


#4

Egy piramisba csak egy uralkodót temettek, vagy több egymás utáni fáraónak is helyet adott ugyanaz a piramis?

2022. nov. 14. 23:17
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

- nem lyukat, kb. 15 cm-es szellőző csatorna volt. Úgy képzeld, hogy egyenesen végigment a piramis szélétől a sírkamráig, ami ugye a föld alatt volt, jó messze - tehát a csillag - az évben CSAK azon a napon - be tudott világítani. De több ilyen csatorna is volt, több csillagnak.

Gondolhatod, hogy ez mekkora munka volt, és mekkora tudás kellett hozzá.

- nem, az a nap az évnek egy meghatározott napja volt, ami valami miatt fontos volt ebből a szempontból. Olyasmit képzelj el, mint hogy a keresztény kultúrában miért fontos például a halottak napja.


- úgy tudom, csak egy fáraót temettek, de olyan előfordult, hogy nem azt, aki építette.

2022. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 UlfOrmson ***** válasza:
100%
#1: a középkori katedrálisokkal ellentétben 1-1 piramis csak az adott fáreó temetkezési helye volt. A hitvilágukban fontos volt az hogy a lélek örökké fentmaradjon, ehhez pedig szükséges volt, hogy a nevük ne merüljön a feledés homályába. Arra hogy emlékezzenek a nevedre a legjobb egy monumentális épület, mondjuk egy piramis. Ezért az Óbirodalom több fáraója is igyekezett egy il,en síremléket emeltetni magának (ha valamelyik rokonéba temetkeztek volna bele, akkor elég gyorsan elfelejtik a nevüket, így a túlvilágon megszűnnek létezni)
2022. nov. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#1

"Azok voltak az ókor számítógépei. Számolni tudott, távoli kommunikációra jó volt, időjárást jelzett, híreket terjesztett, naptár, jegyzettömmb, játék, stb." - Ez most komoly??? Ha egy kicsit egyenként kifejtenéd...


#12

A piramis széle alatt a gúla sarkát kell érteni? Ez a csatorna / csatornák tényleg végig ki volt alakítva: a csúcstól a talapzatig, sőt még azon is túl?

2022. nov. 15. 10:11
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem a sarkán jött ki, hanem amilyen irányba a csillaghoz kellett. Ki volt építve.

Az ókori számítógépet meg hagyjuk. Volt olyan, de a görögöknél. Emberekből felépítve, kísérleti példány.

2022. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

De a 12-es válaszban a piramis széle van írva. Akkor ez pontatlan megfogalmazás?

Mi az, hogy emberekből felépítve?

2022. nov. 15. 17:04
 17/19 anonim ***** válasza:

"a piramis széle van írva"

Mit nem lehet ezen érteni?

Elindul a csatorna a sírkamrából, és addig megy, míg el nem éri a piramis külső falát. Nem a közepén, nem az élénél. Ott, ahol a csillag éppen irányban van az adott időben. Csak így süthet be rajta a csillag.


Az ókori számológép meg valamelyik tudós műve volt. Odahívott vagy 25 embert, alakzatba állította őket, és mindegyiknek adott valami parancsot, hogy mit csináljon. A szomszédait kellett néznie, és attól függően, hogy az mit csinált, ő is csinált valamit.

Ez így, ha jól csinálják, lehet például összeadás, vagy bármi más.

2022. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amúgy nálad is be van tiltva a gugli?

[link]

2022. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Alex Fly ***** válasza:
100%

Fáraók temetkezési helye. De kell némi ismeret az óegyiptomi hitrendszerből...

Az gondolom nem kérdés, hogy ők is hittek a halál utáni életben, az emberek lelkei a halál után a túlvilágba (Ozirisz birodalmába) kerültek és ott éltek tovább. De ez a túlvilág nem azonos az általunk jól ismert többi túlvilággal, itt az emberek ugyanazt az életet folytatták, amit itt a földön éltek -és ott is meghalhattak, immár örökre és végérvényesen -nyilván az uralkodók ezt igyekeztek elkerülni. a végleges halál bekövetkezett akkor is, amikor a halott teste megsemmisül -éppen ezért igyekeztek azt megőrizni az örökkévalóságnak. Ezért fejlesztették ki a balzsamozás és mumifikálás művészetét -de éppen emiatt helyezték a testet a piramisba, amelyről feltételezték, hogy képes az idők végezetéig biztosítani az elhunyt testének biztonságát. Az már más kérdés, hogy a piramisokat rendszerint röviddel a temetés után már kifosztották, ezért az ismert korai piramisok után a 4.-5. dinasztiában már csapdákat, labirintusokat építettek a piramisba, megnehezítve a sírrablók dolgát, végül aztán mikor rájöttek, hogy a piramis alapból igencsak feltűnő és vonzza a tolvajokat, áttértek a földalatti sziklasírokra -de főleg eleinte emellett a hagyomány miatt építettek hagyományos piramist is, de ez üresen maradt (kenotaf)...

Mindez a test védelmét szolgálta, hogy a fáraó nehogy megmurdeljen a túlvilágon is.

2022. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!