Aki filozófus alkat, tudományos témákkal akar foglalkozni, mit tegyen, hogy ne halljon éhen ebben a világban?
Filozófus alkat és tudománnyal akar foglalkozni? Elég önellentmondás...
Mindenesetre ha valaki komolyan tudománnyal akar foglalkozni, annak van rá lehetősége, élnek ebből páran a világon azért.
A fizika semmit sem jelent annak interpretációja tehát filozófia nélkül
1Fizikus
5#, nem bántásból, de mi értelme az “anonimitásodnak”, ha végül mindig lebőgeted magad a jeledül használ “1Fizikus” óvodás szintű aláírással?
Ráadásul előző kommentjeid alapján kétségeim vannak a fizikusi mivoltodat illetően, amikor egy lineáris egyenlet felírását sem tapasztalhattuk tőled az évek alatt?
Legyen valami jól jövedelmező főállása, és hobbiként foglalkozzon a filozófiával.
Ez van, az élet nem kívánságműsor.
Én is szívesebben zenélnék főállásban, dehát abból nem tudok megélni, úgyhogy programozásból élek, hobbiként meg zenélek.
Azért van néhány neves filozófus is Magyarországon, és megélnek. Többek között újságírásból, tudományos tanácsadásból.
A filozófia gyűjtő tudomány, a világ nagy, és a tudomány által nem, vagy alig megválaszolt kérdéseiben próbál rendet tenni fogalmi értelmezésekkel, azok megvilágításával, netán különbségtétellel.
A fizikának (ahogy a többi tudományágnak se) valóban nincs szüksége a filozófiára általában, azonban a filozófia a múltba gyakran lendítette előre a tudományt, mikor az éppen megfenekleni látszott. És pontosan ez a szerepe. Például egyes, még nem kellően kutatott és ezért zavarosan kezelt fizikai jelenség értelmezésével képes új lendületet adni.
Szerepét lehet túl és alul értékelni, a szerencsés az, ha helyén kezeljük. A hétköznapi embernek például sokat segíthet a tisztánlátásban.
"A fizikának (ahogy a többi tudományágnak se) valóban nincs szüksége a filozófiára általában, azonban a filozófia a múltba gyakran lendítette előre a tudományt, mikor az éppen megfenekleni látszott. És pontosan ez a szerepe. Például egyes, még nem kellően kutatott és ezért zavarosan kezelt fizikai jelenség értelmezésével képes új lendületet adni."
Emellett filozófián alapszik az egész tudományos gondolkodás és módszertan is, ami egy-egy új (korábban tudományos vizsgálatnak kevéssé alávetett) téma esetén komolyan felveti, hogy is kéne ez esetben alkalmazni.
A tudományos felfedezések, technológiai haladás által felvetett etikai kérdések szintén a filozófia témaköre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!