Budapest építkezési ízlése miért hasonlít jobban Kijevre és a poszt-szovjet nagyvárosokra inkább mint nyugati vagy osztrák nagyvárosokra?
Tudjuk van egy kis Monarchia alatt épült belvárosa Budapestnek, de azon kívül a maradék 80%-a úgy néz ki Budapestnek mint egy poszt-szovjet nagyváros, pl: Kijev. Nem csak a lepattant vasbeton ósdi komcsi tömbházakra gondolok amikor azt írom poszt-szovjet orientális ízlésvilág, hanem még a budai újgazdagok újabb épületeinek kinézete is jobban hajaz a kijeviekre mint a nyugati nagyvárosok elit részeire.
Itt van egy Google maps link Kijevi elit részről:
Megdöbbentő.
Teljesen olyan keleties mintha budai újgazdagok ízlésvilága lenne, akár még teljesen Budán is lehetne, azzal a földrajzi különbséggel hogy ez egy lapos síkságon fekszik.
"Node az újgazdagoknak miért van olyan keleties ízlése hogy ennyire hasonlóak az új villáik mint keleten a kijevieké?"
Nincs, budapesties ízlésük van. Budapesten pedig ugye a több évtizedes megszállás alatt igen sok épület épült újjá vagy lett felújítva szovjet stílusban.
Szerintem pesten erős a szláv hatás, talán a pestiek többségének szláv felmenői miatt ilyen keleties a mentalitás és az ízlésvilág. Vér nem válik vízzé.
Egy-két osztrák származású magyarországi építész még a monarchia alatt a nyugati ízlést próbálta lekövetni ami meglátszik a belvároson. A szocializmusban azonban felemelkedett a korábban proletárságot alkotó szláv felmenőkkel rendelkező alsóbb népréteg, míg a klasszikus régi nyugatos ízlésű elit lelépett vagy marginalizálták.
Innen jön szerintem az ízléstelenség. Proli felmenők és szlávos származás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!