A várható élettartam folyamatosan csökkenni fog?
10
Kapitalizmusban nincs korlát, hogy mennyi munkát szabad elvégeztetni az emberrel. Ha az ember elvállalja az már annyit tesz, hogy meg tudja csinálni. Ha esetleg már összeesne a munkától akkor talán 10%-ot csökkentenének az elvárásokon, hogy épp teljesítőképesség határa alatt legyen közvetlen. Az időszakosan előfordulő infarktusokért meg simán lehet az alkalmazottad vádolni mert túl stresszes személyiség volt, nem mozgott eleget és vélhetően sokat ivott.
Kommunizmusban meg az dolgozott sokat aki valóban szerette, élvezte és magas munkabírású volt.
Kapitalizmusban a targetek meg a legmagasabb munkabírású emberhez vannak igazítva.
5
Ezek közül melyik világjárvány ami miatt a Föld lakosságát bezárták a házba és arcot eltakarva kellett élniük 2 évet?
Ez igenis bizonyítottan stressz faktor ami miatt bizonyítottan magasabb így járvány után is az elhalálozások száma a mozgáshiány és stressz miatt, illetve elhalasztott kezelések miatt plusz Covid okozta komplikációk miatt. Ha ez a járványok kora, mint azt nagyjaink megmondták akkor egy életben 5-6-10 ilyen járvány mennyivel csökkenti a várható élettartamot? Csak gondolkodni kell.
“ A munkadrol annyit, hogy ha addig jutottal hogy a gyarban a darabszamot hoznod kell a soron, akkor azert ne mast hibaztass.”
Igen, mert csak mérnökökből meg tudósokból álló társadalom nagyon működőképes lenne. A kérdés csak az, hogy a mérnök vagy a tudós kezdené el pucolni a szhart. Illetve vajon a szharkupacon dolgoznának? Hm, ez jó kérdés.
Szerintem ha valamennyire is van értelme ennek a várható élettartam statisztikának, akkor csökkennie kell.
Egyre több a mesterséges étel, egyre kevesebb a zöldségek vitamin- ásványi anyag-tartalma, egyre szennyezettebb a talaj, a víz és a levegő is, egyre kevesebb a mozgás a mindennapjainkban, az emberek étkezése pedig tragikus (de nem is igazán lehet jobbá tenni).
Nem tudom, ki mit lát, de az ismerősi körömben, bocsánat a kifejezésért, de halomra halnak az 50-60 közötti emberek. Akik még élnek, tragikus egészségi állapotban vannak.
Az orvostudomány meg sokkal lassabban fejlődik. Én személyesen a saját krónikus betegségeimmel nem is érzem, hogy fejlődött volna az elmúlt 30 évhez képest.
Arról nem is beszélve, hogy azért a harmadik világháború küszöbén állunk, plusz a környezetvédelmi krízis se épp szép dolgokkal fenyeget.
15
Miért, a "civilizált" világ miben tér el???
Hát nem tudom, vannak fenntartásaim.
Ha itthon az 50-60 közöttiek sorban halnak meg, akkor nyugaton se hinném, hogy jelentősen más lenne a helyzet.
Ott is szennyezett a levegő, a talaj, a víz, ott is csökken a zöldségek vitamintartalma, ott is egyre kevesebb mozgást tartalmaz a hétköznapi élet stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!