A törvényeknek nem kell feltétlenül igazságosnak lenniük, már az is elég ha fenntartják az adott állam belső rendjét?

Figyelt kérdés
A káosz és anarchia elburjánzásának megakadályozására?

2022. máj. 2. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően arra vannak a törvények, igen. Én még nem hallottam olyan törvényekről amik mindig és mindenkor igazságosak lettek volna.
2022. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Igazából, ha belegondolsz nem véletlenül van szükség a bíróra, ügyvédekre. Ahogy minden ember különböző úgy nincs 2 ugyanolyan ügy sem. Egyéb esetben elég lenne egyszer megírni a törvénykönyveket, amiben minden variációra felkészülnek és egy gép eltudná dönteni mi is legyen, de ez nem véletlenül nincs így. A törvények csak beszabályozzák, kontrollálják az adott társadalmat, de ez kihágás esetén ezért a körülmények figyelembe vételével dönt a bíró, illetve bírák.
2022. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MDaniel98 ***** válasza:
80%
Persze, rengeteg olyan törvényt hoztak és hoznak jelenleg is, ami abszolút nem morális de az adott állam pillanatnyi érdekeivel, céljaival megegyezik, remek történelmi példa erre a zsidótörvények pl.:
2022. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Sok az igazságtalan törvény.Pl. Igazságtalanul magas lett a nyugdíjkorhatár, régen 55 volt, most 65 a nők esetében. Igazságtalan az is, hogy nincs halálbüntetés, sorozatgyilkosokat etetünk, és az is, hogy nagyon magasak az adók. Az igazságosság csak egy szempont a sok közül, a jogalkotónak sok más tekintetben is megfelelő jogszabályt kell alkotnia.
2022. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Sok félreértés van a törvények céljáról. A törvény nem az igazságot szolgálja, már csak azért se, mert minden ember igazsága más, nincs egyetlen abszolút igazság.

A törvény célja a leghatékonyabb emberi viszonyok (azaz kapcsolatrendszer) megteremtése és megőrzése. Mert ezek állapota határozza meg egy gazdaság és társadalom színvonalát, tehát az emberek jóllétét.

Ugyanakkor a törvényt érdekekkel rendelkező emberek alkotják, ráadásul gyakran olyanok, akik nemképesek a fenti célokat megfogalmazni, azaz téves törvényeket alkotnak. Ugyanakkor sokszor a törvény szűk csoportok érdekeit szolgálja más csoportok érdekeinek rovására. Ezért mondják, hogy egy állam törvényei mindig annak a politikai berendezkedését, céljait mutatják egyfelől, a társadalom értelmi szintjét másfelől. Az ugyanis nem ritka, hogy egyes csoportok ki akarják sajátítani a hatalmat, é a társadalom tűrőképességén múlik, meg is tudják-e tenni.


Vagyis egy konkrét törvényi rendszer elsősorban a társadalom politikai berendezkedését mutatja, másodsorban pedig a társadalom működésének az optimalizálását szolgálja.


A nálunk lévő törvényi állapotok leginkább egy diktatórikus berendezkedést segítenek, ahol látszólag a társadalmat szolgálják, az csak azért van, hogy a társdalom fel ne lázadjon.

2022. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!