Miért nincs Magyarországon több olyan, hagyományos szerkezetű város, mint Szentendre?
Általában az alföldön vannak négyzetrácsos szerkezetű városok egyenes utcákkal. A domborzat miatt lesznek a “kicsi, zegzugos” utcák, mert máshogy nem nagyon lehetne megoldani. Ha ezt preferálod ajánlom pl Buda régi óvárosát, Miskolcon is vannak hasonló részek, de Vác is nagyon hasonló.
Amúgy Szentendrét anno görög kereskedők építették, innen az egyedi, mediterrán stílus.
"Amúgy Szentendrét anno görög kereskedők építették, innen az egyedi, mediterrán stílus."
Akkor lehet, hogy ez az, amit igazán hiányolok. Ilyenből nincs több Mo.-n?
Ott maradt meg a történelmi belváros (kissebb magyar városokról beszélek) ahol a Monarchia idején valamiért jó helyen volt. Kereskedelem vagy gazdag nemes család befolyása miatt.
Más városokban maradt a régi egyszintes házakkal teli utcák ami a 20. Századra olyan állapotba került, hogy a legjobb döntés volt ledózerolni az egészet és lakótelepek meg üzletházakat létrehozni.
Szentendrét nem ismerem de ezek szerint olyan értékes és jobb állapotú épületek voltak a belvárosba, hogy nem nyúltak hozzá. Vagy ott van Keszthely ahol a kastély és a Balaton part között van egy csomó régi típusú villa és lovashintókra méretezett utcácska. Ha az nem lett volna akkor most hotelek üdülőházak nagy parkolók meg ilyenek állnának ott épp mint pl Siófokon.
Ha megnézed alaposan az ilyen városokat biztos vagyok benne ott vannak a kádárkockák is de nem éppen a centrumban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!