Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nehéz idők erős embereket...

A nehéz idők erős embereket teremtenek, az erős emberek aranykort, az aranykor puhány embereket, a puhány emberek pedig nehéz időket?

Figyelt kérdés
És ezáltal "bezárul" az a bizonyos kör...?

2022. ápr. 14. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek, és én is ezt a folyamatot látom a világban végbemenni. Sajnos jelenleg a legutolsó fázisában tartunk, kérdés, melyik lesz az a pont, ahol borul a bili.


(Angolul, érdekességként: Hard times create hard men. Hard men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create hard times.)

2022. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is valahogy így gondoltam végig….elég szar, de sajnos úgy tünik így van…
2022. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy valaki tud egy példát mondani arra amikor konkrétan ez történt?
2022. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Csak nézd vissza az öregeinket, akik háborúban nevelkedtek, náluk az 50kilós cementes zsákok mentek (és nem voltak nagyobb emberek ők sem, mint a maiak), elvitték, ma már a 20kilóssal szenvednek az építőmunkások. Írni is úgy tudtak, ahogy ma embert nagyon keveset látok (dédmamám leveleit olvasva szégyenlem magamat, hogy én milyen csúnyán írok, dédapám is írt kézzel egy könyvet és az is sokkal szebbre sikerült, mint amiket ma látok). A mai fiatalok nem akarnak dolgozni, ha már egy seprűt kell megfogni akkor vonogatják a vállukat. Nagyfater korából, aki lusta volt az is szorgalmasabb volt, mint a mai fiatalok nagy átlaga) tisztelet a kivételnek, mert van azért bőven)


Csak így hirtelen pár dolog ami eszembejutott és egyik sem olyan, amit innenn onnann hallok, hanem mindennapi tapasztalatok.

2022. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Én konkrét példákat szeretnék arra, hogy a békeidők, az aranykor ahhoz vezetett, hogy az emberek puhányok lettek, és megindult a hanyatlás. Nem az ilyen romantizáló visszaemlékezések érdekelnek, ami eleve tök kisarkított mert most sem mindenki szenved a 20 kilóssal, meg régen sem mindenki emelgetett minden további nélkül 50 kilósat. Másrészt irreleváns, mert nem tudom a cementes zsák emelgetésének mi köze van, a "nehéz időkhöz". Nyilván régen több ember volt, aki gyerekkorától kezdve a fizikai megerőltetésekhez volt szokva mint napjainkban, ezért könnyebben emelt zsákokat, de ez egy olyan készség ami nekünk általában egyáltalán nem kell a hétköznapokban tehát nem vagyunk vele előrébb, másrészt x ideig csinálja valaki akkor hasonlóan megedződik, régebben sem csak így született senki.

Az is örvendetes, hogy ilyen szépen írtak a dédszüleid, vannak akiknek a dédszülei meg még írni sem tudtak. Régen is voltak kor viszonyaihoz képest művelt és műveletlen emberek is.


Ha a civilizációs fejlődés nyújtotta kényelmesebb élet, puhánysághoz és romláshoz vezet, akkor nem értem miért nem a kőkorszaki technológiával rendelkező amerikai őslakos törzsek hódították meg a hanyatló Európát.

2022. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
54%
Én látok benne realitást, de azt azért hozzá kell tenni, hogy azért ez elég erős általánosítás.
2022. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!