Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A szingliség valóban társadalm...

A szingliség valóban társadalmi szintű probléma?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ennek egyértelműen a nők helyzetváltozása lehet az oka a régebbi pozícióikhoz képest, ugyanis karrierre, sikerre fókuszálnak és nem túl motiváltak a családalapításra, gyerekvállalásra stb. Meg a szexuális motivációik sem annyira erősek mint a férfiaknak akikben megvan a szexhormon vagyis a tesztoszteron.


Ez erős népességcsökkenéshez fog vezetni?


2022. márc. 26. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1: Igen, például az egyenjogúsággal is kapcsolatban van.

2: Nem jellemző, ma már család nélkül sem stigma a gyerek.

2022. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A szingliség valóban társadalmi szintű probléma?"

valóban komoly következményei vannak, igen

"Ennek egyértelműen a nők helyzetváltozása lehet az oka a régebbi pozícióikhoz képest, ugyanis karrierre, sikerre fókuszálnak és nem túl motiváltak a családalapításra, gyerekvállalásra stb"

nem egyértelmű. a férfiak sem túl motiváltak a családalapításra, felelősségvállalásra. mennyivel egyszerűbb 30 évesen is a mamahotelben gépezni.

egy sor olyan társadalmi és technológiai változás történt az elmúlt 100 évben, amik mind hozzájárultak az alacsony termékenységhez.

"Meg a szexuális motivációik sem annyira erősek mint a férfiaknak akikben megvan a szexhormon vagyis a tesztoszteron."

sokkal erősebbek, mint bármikor a történelmünk során. járj egy kicsit utána, mi volt a helyzet női szexualitás terén 100-200 éve. sem a társadalmi elvárások, sem a valóság enyhén szólva nem volt túl fényes a mai viszonyokhoz képest.

2022. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ez lenne a legbékésebb népességcsökkentési mód. Van még a háború, meg a járvány.

[link]

2022. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mi a fenéért kellene csökkenteni a népességet? Mindenki bekajálta a Bill Gates féle propagandát?
2022. márc. 26. 13:44
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert illúzió, hogy ennyi ember és az összes idióta igénye kielégíthető hosszú távon a ökológiai rendszer leépülése nélkül. De mindegy, majd ez nem sokára nem csak szavakban lesz egyértelmű a te számodra is. Baszottul nem csak az embereké ez a bolygó. Némi alázat lehetne bennük a hihetetlen nagy hatalmunk mellé. Ez felelősség is, ekkora hatalommal nem viselkedhetünk együgyű százlábúak módjára, hogy: én szaporodni akarok, én csak egyre többen akarok lenni - mert kikapcsoltuk a negatív visszacsatolásokat, ami azt jelenti, hogy egy sokkal nagyobb visszacsatoláss lesz majd. Ezt lehetne megelőzni, ha képesek lennénk belátni mindezt és bölcs választ adni rá. Nem mondom, hogy a szingli az ideális megoldás. De minél tovább halogatjuk a döntést, hogy hány ember élhet maximum a bolygón, annál spontánabban és fájdalmasabban fog ez megoldódni. Tehát lehet szentségnek gondolni a gyermekáldást, de ilyen kifinomult orvostudománnyal és ilyen eszement igényekkel beszorozva ez világháborút jelent.

Tehát a háborút választod, vagy az önmérsékletet? Kb. így.

2022. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

„[…] hatalmunk növekedése következtében az emberi cselekvés jellege megváltozott, és mivel az etikának a cselekvéssel van dolga, a fentiekből annak az állításnak kell következnie, hogy az emberi cselekvés megváltozott természete változásokat követel meg az etika terén is. (…) Vegyük például, mint a ránk hagyományozott kép első nagyobb változását, a természet kritikus sebezhetőségét, amelyet az ember technikai beavatkozása idézett elő – ezt a sebezhetőséget sejteni sem lehetett addig, amíg meg nem mutatkozott a már okozott károkban. Ez a felfedezés, amelynek sokkja a környezetkutatás (ökológia) fogalmához és születő tudományához vezetett, megváltoztatja egész felfogásunkat önmagunkról mint a dolgok tágabb rendszeréhez tartozó kauzális tényezőről. A hatások révén ahhoz a felismeréshez vezet, hogy az emberi cselekvés természete de facto megváltozott, és hogy egészen új rendű és rangú tárggyal, nem kevesebbel, mint a bolygó egész bioszférájával egészült ki az, amiért felelősséggel tartozunk, mert hatalmunk van fölötte.”

Hans Jonas: Az emberi cselekvés megváltozott természete

2022. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, de az érintettek tudnak tenni ez ellen, hogy ez ne így legyen. Sokan Magyarországon nem akarnak családot alapítani, amit én meg is értek, mert drága és igen sok kötöttséggel jár, de az előttem szoloknak annyiban igaza van, hogy az, hogy pl.: Magyarországon csökken a népesség önmagában nem megoldás semmire, ha amíg leírom ezeket a mondatokat Indiában százak születnek, az pedig teljesen egyértelmű, hogy a megnövekedett igényeket már nem képes a föld kielégíteni és ez előbb-utóbb háborúhoz fog vezetni a vízért és az elelemért, és a megítélésem szerint ezek már olyan háborúk lesznek, ahol a békés rendezésre minimális lesz az esély.
2022. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!