Mennyiben Igaz az a mondás hogy az emberi történelem a háborúk története?
Ott irodnak az emberi sorsok az országok határai és ott születnek a mítoszok es legendák, hősök és embertelen gonoszságok
Mindenki utálja és utalta mindig is mégis ez mozgat minket.hogy elkerüljuk,hogy megnyerjuk, vagy hogy tuleljuk.
Annyibol igaz, hogy a kb. 5000 evnyi irott tortenelmi adatok szerint nem volt osszesen 300 ev egyutt, amikor ne dult volna haboru valahol a bolygon.
Viszont egyaltalan nem volt olyan ev, amikor ne termeltek volna semmit, nem kereskedtek volna sehol, es senki se festett volna kepet vagy irt volna regenyt, politikai, tudomanyos vagy vallasi ertekezest.
De a termeles olyan mint a légzés a létezéshez elengedhetetlen.ahogy nyilván a művészet is kell az elmenknek de a háború hozza mozgásba a folyamatokat amik megváltoztatjak a politikát
Gondolj csak a görög perzsa haboruk
Pun roma háború keresztes háborúk török elleni haboruk angol francia 100 evves háború
Napóleoni haboruk a 2 vh rol ne is beszéljünk és csak a legnagyobbakat sorolom és csak Európában
És a polgarhaboruk 100 felé.
Talán az emberi létezés alapvető dolga az hogy oljuk egymást és hogy háborúzunk más faj nem csinál ilyet
"más faj nem csinál ilyet"
Tanulgass pl. a csimpánzokról... az emberi természet része, a kőkorszakban úgy jártak a szomszéd faluk férfijai ölni egymást, mint ma focimeccsre, de nem kimondottan emberi dolog. Sokféle állatnál természetes, hogy egy-egy csoport öli egymást.
Ha megeszik igen de csak a hatalmi harc kedvéért nem ölik egymást legfeljebb véletlen az öles is sikerülhet pl mikor a nostenyekert harcolnak.
De mi vagyunk a legkegyetlenebbek a földön ez nem kérdés
"a háború hozza mozgásba a folyamatokat"
A háborúknak van oka ami megelőzi a háborút. Majd a háborúk után valami megint lesz. Azt kell megnézni, hogy kinek az érdeke egy háború és mi a következménye. Többnyire több hatalom és több pénz. De társadalmi átrendezés is lehet a cél, amivel a hatalom tovább tud variálni magának, ezek így mennek. Egy szokványos háború a történelemben sosem hogy fejlődést, de nagyobb hatalmat és több beszedett adót már igen, ami fejlődésnek is tűnhet, főként mivel így szokták a történelemkönyvekben leírni, vagy körbeírni. Maga a háború viszont sosem indít be fejlődést, csak a leigázottaktól kisanyargatott több adó. Az igen. Maga a háború sosem hoz fejlődést.
Visszatérve az idézett részletre - a háború oka indítja el a háborút mint folyamatot, majd a háború folyamata az egymás gyilkolása, pusztítás. Ezt követi folyamatában a leigázás, megadóztatás és a gyarapodás csak abból lesz, és nyilván nem a leigázottaknak lesz. Ők csak koloncot kapnak belőle.
Szóval a háború nem hoz mozgása semmit, csak a megnövekedett hatalom, a megnövekedett adóbevételek és sosem a legyőzötteknek jut a mennyiség belőle.
Mint manapság a fegyvereladásoknak kedvező fegyveres konfliktusok, nyilván a fegyvergyártóknak nyereség - talán ők magukénak tartják az idézett szlogent. Mások nem tartják annak.
Az a baj ha atlepunk egy pontot csak erővel tudjuk az adott konfliktust rendezni csak az a probléma a gyulolett és a kegyetlenség öngerjesztő folyamat
Akik tulelik a nepirtast bosszút akarnak vagy a családjaik
Persze nem maga a pusztítás visszi előre az emberiséget hanem az utána Jövő újjáépítés
Amúgy egy nemzete építő nacionalista politikus se halálig harcolnak az összes
Lehet ez a túlzott hatalommal járó fizikai alapot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!