Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi volt az emberi történelembe...

Mi volt az emberi történelemben a legnagyobb pusztítás?

Figyelt kérdés
Most hogy ha az 1. és a 2. Világháborút nem nézzük.
2022. jan. 17. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Toba vulkánkitörés 75 ezer évvel ezelőtt.
2022. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Az ókorból és a középkorból is sok természeti csapást lehetne említeni, de a "pusztítás" szó alapján inkább háborúra vagy tudatos emberirtásra gondolhatsz.


Most hogy csak egy példát mondjak, a kora újkori háborúk eléggé pusztítók voltak, az 1500-1600-as években nem igazán foglalkoztak a polgári lakossággal, ha háborúról volt szó. A katonáknak gyakran engedtek szabad rablást, fosztogatást a megszállt területeken a polgári lakosság rovására. Így pl. a harmincéves háború (ami főleg a mai Németországot érintette) eléggé pusztító volt, a német lakosság fele meghalt benne.

2022. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
helyesbítek, nem a mai Németországot érintette, ennek nincs értelme, hanem a mai Németország területén volt főleg...
2022. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
A százéves háború se volt gyenge. Egy átlag csatában 5000 ember odaveszett, és ez csak a katonák. A civil lakosság is hullott rendesen a fosztogatásban, gyújtogatásban, éhezésben, járványokban.
2022. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a középkori pestisjárványok.
2022. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A pestis.

[link]

Már az első járvány húszmillió áldozatot követelt, röpke öt év alatt, ezt százötven év alatt heverte ki Európa, de maga a pestis simán szedett kétszázmillió áldozatot mindösszesen, mert több járvány is volt több évszázad alatt.

2022. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kínaiak történelmében van példa nagyobb pusztításokra. Jó néhány háborús-lázongós időszak (az ezeket kísérő járványok és éhínségek áldozatait is belevéve) hozott akkora nagyságrendű emberáldozatot, mint a pestisjárványok, de pl. Maó "Nagy ugrás" címszó alatt futó gazdasági intézkedéseinek következtében is éhen haltak pár tízmillióan.
2022. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A spanyolok közép és dél Amerikában elképesztő mit műveltek. Ha van a pokol, ők a legmélyén vannak.

Maoék kulturális ugrásai sem volt kutya. Nem csak hogy megölt 40 milliót a saját népéből de a 4000 éves kínai kultúrát is visszafordíthatatlan mértékben megreformálta.

2022. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha a pusztítás alatt emberi tevékenységet értünk és a halálos áldozatokon kívül még a változást is beleértjük, ami következményként lerombolta a régi társadalmat, akkor fontosságában a legjelentősebb minden bizonnyal a napóleoni háborúk hatása volt a legnagyobb, különösen ha a közvetlen előzményeit is beleértjük, a nagy francia forradalmat, amely gyakorlatilag eltörölte az anciem regimét, vele együtt az egyház hatalmát, véget vetett a feudalizmusnak és teljesen átformálta a világunkat.

A csatákban legalább két és félmillióan estek el, továbbá megöltek egymillió civilt és rengetegen haltak meg betegségekben, meg az éhezés következtében a gyarmatokat is beleértve.

Igazi kataklizma volt, sokan még ennél is sokkal többre becsülik az áldozatokat, mivel lehetetlen pontos adatokat találni, ráadásul a folytonosság következtében megvetette az alapjait az első és az ebből következő második világháborúnak is.

Napóleon a felelős a Német-római birodalom átalakításáért, ő ugyanis megosztottá akarta tenni a németeket, megszüntette a legalább ezer entitást és harminckilencet hozott létre helyettük, ám ezzel ellentétes hatást ért végül el, mert ez lett az alapja a modern német államok összefogásának, először a rajnai szövetség, majd a német vámúnió és végül a poroszok vezetésével létrejött német egység létrejöttének, a bismarcki Német császárság kialakulásának, amely I. Vilmos alatt egységesítette a németeket, ezzel egy olyan agresszív erő színrelépésében közreműködött, amely a további történelem meghatározó részévé vált.

Mindezeken felül a polgári társadalmak kialakulása is megkezdődhetett, így a rengeteg negatívum mellett jelentős pozitív hozadéka is volt a kataklizmának, amelyet nyugodtan lehet így nevezni, olyan óriási változásokat hozott magával mindenben, még a pénzügyi, vagy a kereskedelmi rendszerekben is, amely változások az ipari forradalmat támogatták, így ez egy olyan korszak volt, ami teljes mértékben lerombolta a régi berendezkedést és totálisan megváltoztatta a világunkat.

2022. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy a népesség arányához viszonyítva méred a pusztítást, vagy számszerűleg, és az sem mindegy, hogy globális mértékben, vagy lokálisan.

Lokális katasztrófa lehet végzetes egy csoport számára, úgy, hogy közben a többieket nem különösebben érdekli, esetleg még örülnek is a történésnek - lásd Amerika őslakosainak kiirtása.

A globális katasztrófák közül a Toba szupervulkán kitörése a kihalás szélére lökte az emberiséget.

Nem igazán tudják, hogy az akkor élő emberek száma mennyi lehetett, de a modern genetikai vizsgálatok szerint a jelenleg élő emberek mindössze kb 20ezer fős csoport leszármazottjai.

A Homo Sapiens vissza kapaszkodott a szakadék széléről, de a szupervulkán kitörés következményeit (jégkorszak) sok faj nem élte túl.

[link]

2022. jan. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!