A 14. századi nagy európai pestisjárvány, a "Fekete halál" (hosszútávon) felgyorsította a feudalizmus bomlását, a kapitalizmus kialakulását az európai társadalmakban?
Figyelt kérdés
Vagy legalább is Nyugat-Európában?2021. szept. 2. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1/4 anonim válasza:
Minden ilyen katasztrófa gyengíti a fennálló rendszert és megmutatja a hibáit. Így volt ez a pestissel is. Semmi nem volt a végén úgy, mint előtte. Itt vált el Európa fejlődése a kelettől: egyre több jogot kaptak az emberek, keleten pedig egyre több jogot vettek el tőle.
2/4 anonim válasza:
Igen, hirtelen kevés lett az ember és a földbirtokosok fizetni kényszerültek a parasztoknak, hogy megműveljék a birtokaikat. Munkaerőhiány esetén mindig a munkavállaló van nyertes alkupozícióban, most is és akkor is. Ez sokat segített a jobbágyság szabad munkavállalóvá válásában nyugaton.
3/4 anonim válasza:
Miért, mire kellett volna a tőke az embereknek egy világjárvány idején? Ugye akkor még nem élt Karikó Katalin, hogy védőoltást tudjanak venni a pénzből. Épp, hogy keresettebbé vált a földbirtoklás és földtulajdon lehetősége.
4/4 anonim válasza:
Nem úgy tűnik. Utána még majd 200 év feudalizmus maradt. De lehet, kicsit feljebb értékelte a jobbágyokat. Azért a lakosság harmadának kiesése ma is lendítene a túlélőkön. Hú, ez morbid.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!