Vajon hogy alakult volna a 20.század, ha nem bukik el a cári Oroszország/a cárizmus oroszországban?
1
Plusz az egész rendszer halott volt. Miklós teljesen alkalmatlan volt a vezetésre egy burokban felnőtt tehetségtelen lúzer volt.
Kezdjük ott, már 1905-ben is volt kísérlet a rendszer megváltoztatására. Egy rendszer nem azért bukik meg, mert megbuktatják, hanem azért buktatják meg, mert elhaladt felette az idő. Egy rendszer megváltoztatása nem elhatározás kérdése, hanem felismerésé. És az, hogy eközben ki hal meg és ki nem, soktényezős képlet, de a lényegen nem változtat. Egyébként Romanov leszármazottak ma is élnek szerte a világban.
Mindezeken túl, a német birodalom és Hitler hatalomra jutása az orosz állapotoktól függetlenül jött létre, tehát a második világháborúban lehettek az oroszok főszereplők, de maga a háború mindenképpen létrejön, ez adódott az első békekötésből.
A szovjet csatlósállamok sem véletlenül jöttek létre. Az eredeti szerződés szerint minden területre az azt elfoglaló kormány tarthat igényt a befolyásolásra. A dánok egy részét is a Szovjetunió szabadította fel, az osztrákokat úgyszintén. A dánok kezdettől nem kerültek szovjet befolyás alá, az osztrákok se, pedig 10 évig állomásoztak ott szovjet csapatok. Ez a helyzet (mármint kelet és nyugat választóvonala) már a középkorban eldőlt, a nagy járványok idején. Lám, mi kényszernek tekintettük azt a befolyást, most meg önként követeljük ki minden tiltakozás ellenére. Ezt nevezik szemléletnek.
Szóval a 20. század sorosát meghatározták a korábbi századok, a cári birodalom bukását is, tehát a történelmi vihar hullámain legfeljebb néhány fodor alakult volna másképp. És így lesz ez ezután is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!