Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Rooseveltnek és Churchillnek...

Rooseveltnek és Churchillnek mi volt a véleménye Sztálinról, és a kommunizmusról?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettejüknek rossz véleménye volt róla. A háború után mindketten ki is nyilvánították ezt a rossz véleményüket kivéve Rooseveltet, aki nem érte meg a háború végét. A háború alatt erről kevesebbet beszéltek, mert Sztálin a szövetségesük volt.
2021. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. jún. 22. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Churchill kezdeményezte és vezényelte a szovjet elleni intervenciót. Amikor már egy oldalon álltak sztálinnal, más volt kissé a véleménye, de alapvetően megvetette a kommunizmust. Azt mondta, hogy a kapitalizmus a jólétet terjeszti, míg a kommunizmus a nyomort.


Roosevelt sem vélekedett másképp.

2021. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. jún. 23. 09:28
 5/10 anonim válasza:
100%
Alapvetően mindketten rossz véleménnyel voltak Sztálinról és a kommunizmusról, de Hitler sokkal veszélyesebbnek tartották. Churchill elsősorban Anglia érdekeit nézte és országára nem nagy veszélyt jelentett a Szovjetunió. A csigaoffenzívával pedig pont az volt a célja, hogy Közép-Európa országait lehetőleg ne a szovjetek "szabadítsák" fel, de ez a terve nem sikerült.
2021. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. aug. 5. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

A Szovjetekkel való szövetség, csak kényszerszövetség volt, mivel a vörös hadsereg volt a legnagyobb szárazföldi haderő, és alapvetően ők is a Németek ellen harcoltak (a megnemtámadási szerződés ellenére Hitler 1941. június 22-én megtámadta a Szovjetúniót).

Churchil egyébként mondta is, hogy nem Normandiában, hanem a Balkánon kell partraszállni ("Az úszó krokodilt a hasánál kell megtámadni"), mert így hamarabb elérték volna Közép-Kelet-Európát, mint a Szovjetek, csak ez nem sikerült. Churchil pontosan tudta, hogy a Szovjetek terjeszkedni akarnak, és a kommunista ideológiát akarják terjeszteni.

Mivel Normandiában szálltak partra a nyugati hatalmak, így Sztálin szorította ki Kelet-Közép-Európából a németeket, és a felszabadító hatalom egészen 1990-ig itt is maradt.

Eredetileg az volt a terv, hogy a demokrácia békés útón való beindulása után a megszálló hatalmak kivonulnak a megszállt területekről, amelyet a nyugati hatalmak be is tartottak, csak Sztálin nem.

Természetesen az amerikaiak sem voltak jóban a Szovjetekkel. A háború befejeztével, már nem volt ami összetartaná őket, és a konfliktusok miatt hidegháború alakult ki a kapitalista, és kommunista blokk között (vagyis a két szuperhatalom az USA, és a SzU között), amely szintén a Szovjetúnió felbomlásáig 1990-ig tartott.

2021. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 manly ***** válasza:
0%
A kommunizmust a nyugat hozta a nyakunkra, a nyugati bankárok pénzelték Lenint is.
2021. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért kell mindig ennyire Nyugat-és USA-ellenesnek lenni?
2021. okt. 25. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként Churchill vette rá Rooseveltet a Szovjetunióval való szövetségre, mert számára fontos volt, hogy a háború hamar befejeződjön, hiszen Hitler erősen szorongatta. Új széles front sokkal kisebb teret engedett Hitlernek. Ugyanakkor Kisázsia angol protektorátus volt, ezért könnyebb volt kapcsolatot találni Sztálinnal.

Az adriai partraszállási tervnek két oka is volt, egyfelől nyögvenyelősen ment az olasz szárazföldi előrenyomulás (a déli partraszállás után), és egy harapófogó jól jött volna, ezáltal Hitlert megfosztva első szövetségesétől, másfelől az új front egyszerre gyengítette volna a németeket és vette volna el a teret a szovjet megszállástól (akkor már megvolt a megállapodás, aki amit elfoglal, azt tekintheti felségterületnek). Csakhogy a hegyek miatt itt a partraszállás kizárólag Tito engedélyével volt lehetséges, Tito pedig maga akarta felszabadítani a Balkánt, hogy senkivel se kelljen osztoznia, így nem adott engedélyt. Akkor már a partizánok eléggé megvetették a lábukat a Nyugat Balkánon.


Érdekesség még, hogy a Szovjetunió előrenyomulását éppen Szálasi Ferenc oktalan ellenállása akasztotta meg, ezáltal romhalmazzá téve az országot, egyúttal megakadályozva Sztálint a teljes német terület elfoglalásában. Így is hatalmas átcsoportosításokat hajtottak végre az angolszászok, még náci csapatokat is hagytak a hátuk mögött, csakhogy ne Sztálin foglaljon el további német területeket.

2021. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!