Az angolok ridegsége a gyerekkori neveltetésük miatt alakul ki?
Világszinten csak a japán ridegebb, érzéktelenebb nép mint az angol.
Ez betudható az angol gyereknevelési szokásoknak? Például az anyák nem szoptatják gyerekeiket, nem a szüleik nevelik a gyereket hanem idegenek.
Milyen más okai lehetnek az érzelmi alulfejlettségüknek?
1. Az angolok NEM ridegek, ez csak általánosítás.
2. Az angol nök ugyanannyira szoptatnak vagy nem szoptatnak, mint a magyar vagy más nemzetiségü nök.
3. Az angol gyerekeket ugyanúgy a szülei nevelik, mint MO-on, vagy ugyanannyira nem - lásd óvoda, iskola MO-on is.
Egy ilyen általánosító, megalapozatlan és provokatív kérdést mi értelme van kiírni, ettöl jobb napod lett????
2
Érdekes. A világ népe egyetért ebben. Aztán itt meg jól megmondják, hogy mindenki aki ezt állítja.
Miért provokatív az, ha valós tényekről beszélünk? Kivel szemben provokatív? A magyarokkal szemben? Miért idegesít téged ha egy távoli népről bármit is állítanak? A polkorrektséged nem segít mert csak fenntartja a hazugságokat.
Kérdező. A "provokatív" azt jelenti, fölösleges feszültségkeltő. Vannak, akik tudják, mennyire nem jó ez, számukra ez legfeljebb a felvetőt minősíti. Azonban ma Magyarországon a feszültség minden nélkül is elég agy, még rátenni egy lapáttal, mikor sok a sértett, vagy sértődésre hajló ember, káros.
Óriási tévedés azt gondolni, hogy "távoli népről állítás" idegesítő. Nem, a hazugság, félrevezetés, feszültségkeltés idegesítő. Azért az, mert tudjuk a folytatást is. A hazugság pedig nézőpont kérdése. Ma töméntelen hazugságról mondják röhögve az ember szemébe, hogy az az igazság.
A kérdésben felvetett jellemzés jó néhányangol emberre igaz és jó néhányra hamis. És ugyanez mondható magyar és más népek esetén is, tehát az angol nyilván más, mint például mi, de nem lóg ki a sorból annyira, mint a te nézőpontod tartja. Az angol egyszerűen más értékrenddel bír, mint mi. És hajlok arra, az a jobb. Az érzéketlenségre: ma Magyarországon a gyengébe, hátrányosabb helyzetűbe, bármilyen módon másban gátlás nélkül rúg bele nagyon sok ember. Ott a többség előbb tájékozódik. Ott az elesettet legalább a járdaszélére húzzák, hogy ne gázoljon át valami rajta. Nálunk nem.
Ha pedig egy tulajdonság, mondjuk ridegség kialakulásának okait vizsgáljuk, elemi pszichológiai ismeret, pedagógusjelölteknek egyetemen vizsgázniuk kell belőle, azt nevelési módszerek, a gyermek iránti érzéketlenség, szükségtelen durvaság váltja ki. A gyermeknevelés során az anyához természetes módon kötődik a csecsemő és kisgyermek. Azonban nagyon sok kutatás és gyakorlat mutatja, a gyermek egészséges fejlődéséhez érző és hozzáértő személyre van szükség, nem szülőre. A magyar gyermekfalvak kiemelkedő eredményei éppen azt bizonyítják, alkalmatlan szülőtől mielőbb el kell venni gyermekeiket, azok megfelelő érzelmi fejlődése érdekében. Tízezrével vannak errefelé sérült gyermekek, akiket anya szoptatott és csinált úgy, mintha nevelné. Egyszóval emberek jellembéli tulajdonságainak kialakulásáról alkotott nézeteid minden alapot nélkülöznek, viszont annál pökhendibb a stílus hozzá.
4
Biztosan olyan esetre is van példa amikor jobb elvenni az anyától a gyereket de ez minden bizonnyal a kisebbség, züllött, alkoholista, drogos, munkanélküli stb szülők esetében fordul ez elő a leggyakrabban.
Amit az angol társadalomról állítok az meg általános jelenség, tehát nem elszigetelt esetekről beszélek.
Ha beleolvasnál a 3000 hozzászólást számláló fórumba amit belinkeltem, láthatnád, hogy megannyi országból származó ember ugyanazt tapasztalta Angliában. Egyesek 20-25 éve élnek ott és egyetlen barátot nem tudtak szerezni. A barátságra való igény alapvető emberi igény szerintem. Én is éltem 10 évet országukban és elmondhatom, nincs semmiféle igényük mély emberi kapcsolatokra, jól megvannak egyedül vagy felszínes kapcsolatokkal. De a felszínes kapcsolatok is nagyrészt angol és angol között alakulnak ki, mert az osztály-rendszerükhöz viszont nagyon ragaszkodnak, egy külföldi viszont alacsonyabb osztályúnak számit annál fogva, hogy nem angol. Ez a külföldiek alacsony osztályúsága még a brit birodalmi rendszerben alakult ki és fennmaradt napjainkig. Az ilyesféle szabályok ott olyanok mint maga Szentírás. Senki nem kérdőjelezi meg.
Csak azt hagyod ki a hözöngésedböl, hogy ezek a nem-angolok többsége akárhány év után is maximum bevásárolni tud angolul, beszélgetni nem lehet velük, emellett olyan a hozzáállásuk, hogy az angolok eleve hülyék - ezek után meg nem kell csodálkozni, ha nem akarnak belük közelebbi kapcsolatba kerülni az odavalósiak.
Én ismerek pár családot, akik Angliában élnek, és nem "külfödiek", hanem beilleszkedtek az angolok közé, viszont az is ihgaz, hogy nem mosogatnak meg takarítanak, hanem komoly végzettséggel rendelkeznek és tényleg tudnak angolul.
Mellesleg ez a hozzáállás, hogy más országban "soha nem fogadnak be", "nem barátkoznak veled", "mindig külföldi maradsz" éppen arra a rétegre igazak, akik nem akarnak vagy föleg nem tudnak beilleszkedni. Akik nem aljamunkát végeznek, nem a többi magyarral együtt szidják az odavalósiakat, hanem tényleg nyitottak az ottani kultúrára, azoknak nincs ilyen gondja! (Sok éves tapasztalat!)
6
Max azok illeszkedhettek be valamennyire akik eladták a lelküket, feladták magyarságukat (vagy más nemzetiségüket) és elkezdtek keményen nyalni a helyieknek. Az ilyen típusoknak szinte mindenhol sikerül beilleszkedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!