Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A normandiai partraszállás...

A normandiai partraszállás mennyire volt látszattevékenység? Amerikára volt még egyáltalán szükség?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, hogy amikor az amerikaiak bekapcsolódtak a 2. világháborúba, már eldőlt a háború, a németeknek már biztossá vált az, hogy nem nyerhetnek, vereséget fognak szenvedni.

Amerika pedig előbb megvárta a háború alakulását, és már csak akkor szállt be a meccsbe az erősebbik oldal pártját választva, amikor már egyébként is eldőlni látszott? Mindezt azért, hogy aztán elvigyék a dicsőséget hogy ők szabadították fel Európát, mikor nélkülük is elbuktak volna a németek?



2020. okt. 11. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Sajátos látásmód.

A háborúnak valóban előbb utóbb vége lett volna. Az USA nélkül sokkal utóbb. Egyébként az USA nem várta meg. Kezdettől részt vettek a háborúban, csak nem emberrel, hanem fegyverrel. A belépéshez egyébként ok kell. Churchill kezdettől forszírozta az aktív részvételt, a Pearl Harbour-i támadás lett a (látszat) ok a hadüzenetre.

A normandiai partraszállás alapvető volt. Ettől került harapófogóba a náci hadsereg. Az USA mindössze a pusztítást úszta meg, ezen túl komoly költségeket áldozott a háborúra.

2020. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Neked kimaradt Pearl Harbor úgy látom. Az amerikai köznép nagy része háború ellenes volt, de '41-ben a Japán támadás miatt ez megváltozott és beszálltak a háborúba.

1941 Decemberében, amikor az USA belépett a Világháborúba a németek nem álltak vesztésre, éppen előre nyomultak a Szovjetunióban és már Moszkva külvárosában jártak.

A háború fordulópontja csak egy évvel később volt, nem kis részt az USA beszállásának köszönhetően. Az egyetlen igazság az elméletedben, hogy a Normandiai partraszállás idején '44 nyarán már álltak olyan rosszul a németek, hogy nem volt kérdéses a háború kimenetele. A második front nyitását nyugaton azonban a Szovjetek lobbizták ki, hogy csökkenjen rajtuk a nyomás. Cserébe megígérték, hogy az Európai győzelem után a szovjetek is támadást indítanak a Japánok ellen.

2020. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
44 júniusában már valóban eldőlt a háború, tehát a normandiai partraszallás nélkül is győztek volna a szövetségesek. De azért hasznos dolog volt, nyilván megrövidítette a háborút, meg - ha Sztálinnak véletlenül lett volna ilyen szándéka - megakadályozta, hogy a Vörös Hadsereg az Atlanti-óceánig vonuljon.
2020. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Kezdetnek annyit, normandiai partraszállás létre se jött volna az USA nélkül. Sztálin komolyan sürgette a nyugati front megnyitását, mert a vörös hadsereg teljesítménye határán volt már a háború végére. Nem hogy nem látszat tevékenység volt, hanem eleve döntö fontosságú a háború kimenetele szempontjából. A partra szállás kudarca esetén lényegesen tovább tartott volna a háború, lényegesen több áldozattal.
2021. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ìgy van, ahogy az utolsò ìrta, de annyit hozzàtennék, hogy azért is jò volt a partraszàllàs, mert ìgy nyugat-euròpàt az angolszàszok szabadìtottàk fel
2022. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!