Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A feketéktől már kértek...

A feketéktől már kértek nyilvánosan bocsánatot a fehérek?

Figyelt kérdés
2020. jún. 14. 16:25
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
96%

Fiamengo file-t ajánlom, mint sorozatot kedves kérdező. Első és utolsó évadját.


Soha semmiért nem szabad bocsánatot kérni, mit nem követtem el. Mert bűnösség elismerését jelenti.


Ideje lenne a group identity politics és a neomarxizmus történelmi hátterét kicsit feleleveníteni. USA lókukit nem tud, mi volt a második világháborúban és mi volt az igazi vége (Berlini Fal bontása). Fogalmuk sincs arról, hogy a marxizmus 100 milliós áldozatai mennyivel többet jelentenek az általuk legrosszabbnak tartott német nemzeti szocializmussal, Mussolini és Mao nevét nem ismerik, de az ideológiájukat magukénak vallják anélkül, hogy tudnák, hogy hova vezet.

2020. jún. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyetlen ilyen "bocsánatkérésről" tudok.

Franciaország most, a 21. században jutott odáig, hogy a második világháborúban afrikai gyarmataikról Franciaország felszabadítását segítendő behozott katonáktól, leszármazottaiktól bocsánatot kért, hogy kitörölték őket a történelemkönyvekből, aki még életben volt, utólag megkapták a francia állampolgárságot is.

Több mint 200.000 katonát toboroztak anno, azzal a szöveggel, hogy Franciaország az ő hazájuk is, jöjjenek segíteni felszabadítani és majd utána ők is franciák lesznek.

Persze a németek kitolása után ebből nem lett semmi, aki túlélte, hazavitték oda, ahonnan jöttek és kész.

2020. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
100%

Ha a kedves kérdezőt érdekli a forditott rasszizmus témája, guglizzon rá mi folyik jelenleg Seattle-ben (2020.06.15. mikor ezeket a sorokat írom).


A "BlackLivesMatter" és feketébe öltözött haverjaik az "Antifa" elfoglaltak pár háztömböt és a kiürített rendőrségi épületet és kijelentették, hogy az nem az USA többé, hanem autonóm terület. CHAZ-nek hívják. Természetesen ott laknak normális emberek is, akik otthonról dolgoznak a koronavírus miatt, bolttulajdonosok, éttermek, egyszóval az úgynevezett lakosság.

Azért is érdekes a CHAZ-t követni mert közösségi médiában, twitteren, reddit-en, youtube-on viszonylag jól van dokumentálva a résztvevők és az elszenvedők által.

(Ahol nem fogod megtalálni az a CNN, akik szerint ez egy vidám nyári zenés és költészettel foglalkozó csoportosulás.)

Anarchista idióták némi kommunista beütéssel, valódi céljaik nincsenek.


Neten tarhálnak adományokat, ételt, piát, ruhákat és drogot ("ice, the good kind").


A benti helyzet kb napról-napra változik és az őrület egy nagyon érdekes fajtája ezért nehéz írni róla, de kiragadnék pár extrém részt a szar zenék, meg a sátrazás mellől.

- "megválasztottak" egy volt rappert mint warlord-ot, aki a haverjaival fegyvernek látszó fegyverekkel sétafikált fel alá, aztán eltünt

- homlesseket hívtak meg, akiket megetetettek, aztán meglepődtek,hogy azok elvitték az összes kajájukat és twitteren kértek azonnali adományokat

- az egyik nem-fekete tagjuk kitalálta, hogy minden nem-fekete személynek adnia kell egy feketének 10USD-t. Keress rá a videóra, tuti fent van még valahol.

- a szemetet nem viszi el senki, az ablakokat betörik, ha nincsenek bedeszkázva, a boltosoknál kétfajta tábla van kint az egyik hogy "büszke fekete üzlet" - a másik hogy "nincs pénz nincs alkohol ne törj be"

- a rendőrség nélkül maradt területen virágzik a lopás (egymást is meglopják) és a vandalizmus

- csináltak egy "edukáló" részt pár megborult fehér tagnak, akik körben ülnek és ilyen vallásos áhtattal kérnek bocsánatot a "bűneikért." Szintén videón.


Jó szórakozást kivánok.

2020. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

23


Engem nem zavarna egy a fehérek általi csoportos és hivatalos bocsánatkérés. Bármennyire is más emberek hajtották végre a tetteket a hatásai a mai napig érződnek és a mai emberek hiába mossák kezeiket és mentegetőznek, a jelenlegi helyzetért viszont ők a felelősek és ezen a mai generáció tud csak változtatni. Szóval egy ilyen bocsánatkérés engem nem zavarna ha ez elősegíteni a jövőbeni békés együttélést és végleges megbékélést.

De erre oly kevés az esély hiszen a szélső-jobboldali és fasiszta csoportosulások egyre erősödnek, lásd skinheadek londoni ellentüntetését, amely 10-szer agresszívebben és erőszakosan lépett fel mint a Black Lives Matteresek.

2020. jún. 15. 13:15
 25/37 anonim ***** válasza:
93%

Kérj bocsánatot te, ha bűnös vagy!

Vállald mások bűneit, mint Jézuska és fessítsenek keresztre.



Tudod egy rák kutatást teljesen felforgató britt nóbeldíjast pont az ilyen hozzáállással ítéltek el és tiltották el attól, amiben jó és azért, mert egy viccre reagált és nem tetszett a gyűlölet keresőknek (anti bandának).

Kit érdekel, hogy nélküle a rákos emberek nem tudnának ennyi, hatékony gyógyszerhez jutni, azokért nem kár, de az, hogy egy ember nem értette a viccet és ezer tönkre tett egy karriert és egy teljes családot és ki tudja milyen fejlesztéseket szabotált ezzel... Na az fontosabb.


Soha! Soha nem kérek bocsánatot azért, amit el sem követtem! Nem!

Nem vagyok sem csicska sem állat, sem tulajdon. Nem korlátozhatsz az embertelen módszereiddel azért, mert neked nincs elég elfoglaltságos és unalmadban elhiszed a hazugságokat.


Szóval, ha szerinted fontosabb néhány ember sértődöttsége, mint azok a tények, amiket többen leírtak....


Elítélnéd azt az embert, aki táv irányításos járművet juttatott egy másik bolygóra, mert bal lábbal keltél fel.


De közben egy társadalomra veszélyes embert siratsz, miközben a tüntetők már több kárt okoztak. A fekete rendőrt nem kell siratni, mert NEM MINDEN FEKETE ÉLETE SZÁMÍT, csak a beszámíthatatlan bűnözőé?

2020. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Wadmalac ***** válasza:
100%

#24:

A kollektív fehér bocsánatkérés alapja bármi fehér kollektivitás lenne, ami a rasszizmus egy más jellegű megnyilvánulása.

Már a "mi, fehérek" is az lenne.

Tök ugyanolyan skatulyázás, mint a feketék skatulyázása.


Nem, én nem vagyok az a fehér ember, aki árjafajként tekintve magát irtott másik rasszokat.

Sem a nácizmus második világháborús képviselőihez, sem az amerikai déli állami rabszolgatartókhoz nincs közöm.

Csak a bőrszínem miatt senki ne soroljon oda.

2020. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
2020. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
100%
Tudom, nem túl épületes hozzászólás, de ez az egész egy kibszott nagy fszság. Vége a koronának, kellett valami más. A rasszizmus meg mindig telitalálat, persze csak akkor ha fekete az áldozat... tegnap néztem a City - Arsenal meccset. El sem kezdődött de már felhúzott az a sok koronás meg Black Lives Matter-ös fszság amit leműveltek... a streamingesek leveszik az olyan tartalmakat, amiben rasszizmus van... ja eddig nem volt baj... a világ ott van elbszva, ahol csak lehet, ha tehetném elvonulnék jó messzire mindenfajta civilizációtól és vígan élnék amíg még lehet
2020. jún. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

15-ős kérdező!

Mert a mostani események azt példázzák, hogy a feketék békeés, szeretetteljes társaság kivétel nélkül, ugye?! ????


Én egészen biztos vagyok benne, hogy akad olyan fehér közéleti személyiség, aki kért bocsánatot. Keress rá.


Egyébként az emberek mind egy fajba tartoznak. Ezt hívják emberi fajnak. ezek tudnak egymás közt nemzőképes utódot nemzeni.


Amire te gondolsz az lenne a "fajta", amit embereknél rassznak neveznek kb.

2020. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%
Mi a helyzet az indiánokkal,hány milliót irtottak ki a demokrácia minta államában?
2020. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!