Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történészek, pedagógusok: Mi...

Történészek, pedagógusok: Mi a véleményetek az "Ősi Idegenek" c. sorozatról, ami a History Channelen fut?

Figyelt kérdés

Leendő történelem tanárként fogom leírni a saját véleményemet a sorozattal kapcsolatban: Tény, hogy leginkább a szenzációhajhász dolgokra épül az egész sorozat, viszont én felfedeztem benne pár olyan gondolatot, amelyen érdemes elgondolkodni:


1: Ott van Mózes első könyve, a Teremtés könyve, amiben ugye megjelenik a közismert Ádám és Éva történet, az Édenkert, az almafa stb. Mi van akkor, ha a Bibliát nem szó szerint, hanem metaforaként értelmezzük? Ezáltal az Édenkert lehetett egy, a Földre látogató földönkívüliek (Annunakik pl, akik megjelennek a Sumér mitológiában, mint olyan Istenségek, akik "más világból valók", és "az égből szálltak alá", és "ők teremtették az emberiséget") által működtetett "genetikai kísérleti terep", ahol ötvözték az emberszabású majmok (utána lehet nézni, hogy az ember géntérképében van egy szakasz, ami teljesen eltér a Földön lévő többi élőlény DNS szekvenciájától, magyarán ez tesz minket emberré) és az idegenek DNS-ét, génsebészet segítségével. (ami már nálunk is elérhető, viszont eddig csak annyit tudunk nyíltan, hogy a kínaiak kísérleteznek vele gyakorlati szinten, bár a fene tudja..)


2: Tökéletesen, geometriailag és csillagászatilag is pontos piramisok a világ minden táján, Dél-Amerikától Japánig. Vajon mi lehet rá a valódi magyarázat? Egyrészt, szerint szolgálhattak az idegeneknek tiszteletül, jelzésként, energiaforrásként, (Piramisok körül képesek vagyunk mérni feszültséget) stb.



2020. jún. 6. 14:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, kérdező, de én is azt tanácsolnám, hogy ne menj tanárnak.

Esetleg tesi, vagy ének még talán, de történelmet semmiképpen ne taníts, se más olyan tárgyat, ahol ez a téma felmerülhet.

Ilyen szemlélettel, amit itt előadtál - még ha nem is hiszel benne 100%-ig - akkor is nagyon káros lennél az ifjúság fejlődésére.

Válassz inkább más pályát, még nem késő.

2020. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Amikor az ember megnéz egy tv csatornán egy adást, értelmez, mérlegel. Elsősorban a valóságtartalmat. Ezt persze akkor tudja megtenni, ha kellő ismeretekkel rendelkezik a témában. Mert ugye tanulni tankönyvekből lehet, tv-ből meg kiegészítheti az ember kellő kritikával.

Nos, kissé nyersen talán fogalmaztak, de személyeskedés nem történt. Ugyanis ha valakinek egy ilyen adásról az "idegenek" és más hasonlók jutnak eszébe, akkor két dologra lehet gondolni. 1. Az illető nem tudja az idegenekről való tudományos álláspont morzsáit se, viszont kellően gazdag a fantáziája. 2. Az illető érvelésmódja nélkülöz minden ismeretet a témában, sőt az érvelésről mint fogalomról is tévképzetei vannak.

Ezután az ember nem nagyon fog érvelni, nincs miről. Tanórát tartani meg - hát se idő se hely, különben is, ahhoz tudni kéne, honnan lehet indulni.


Röviden: pedagógus így soha nem fogalmaz. Itt kezdődik a probléma.

2020. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Egyesek elég fixáltak ebben a témában, na de mindegy.
2020. jún. 6. 19:43
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

"soha sem állítanak semmit 100%-ig a műsorban, csak kérdésként teszik azt fel. (Mi van akkor, ha..)"

Ez egy nagyon régi és olcsó trükk, hogy rávegyék a hallgatóságot, hogy megkérdőjelezzék a saját racionális gondolataikat és ismereteiket is. Nagyon sokan élnek ebből, hogy kérdéseket tesznek fel, így védve magukat az ellenérvektől. Ha egy műsorban csak ezt hallod, akkor el lehet kezdeni gyanakodni, hogy tényleg csak egy mese az egész.

2020. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"utána lehet nézni, hogy az ember géntérképében van egy szakasz, ami teljesen eltér a Földön lévő többi élőlény DNS szekvenciájától, magyarán ez tesz minket emberré"

Mi a furcsa abban, hogy különbözünk a többi fajtól? Ez minden egyes fajra igaz.

2020. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

Azért leírom pár szóban, hogy ne vádolj itt senkit.

De szólok, hogy már nagyon sokszor leírtuk ezeken az oldalakon, és vissza kellett volna keresned, mielőtt kérdezel.


"Mi van akkor, ha a Bibliát nem szó szerint, hanem metaforaként értelmezzük?"

Akkor az égvilágon bármit ki lehet olvasni belőle.

Tehát ez 𝐍𝐄𝐌 egy jó módszer. Nem vezet sehova, nem következik belőle semmiféle bizonyíték.


"Tökéletesen, geometriailag és csillagászatilag is pontos piramisok a világ minden táján"

Elég alaposan megvizsgálták a piramisokat, és sok közük nincs a tökéletességhez. Nem akarom nagyon hosszan leírni, de találtak jó pár összedőlt, hibásan tervezett vagy épített piramist is, és még a legjobbakban is vannak hibák, ill. túlbiztosítások (mintha pl. egy 1 tonnás autóba olyan alkatrészt tennél, ami 30 tonnát is elbír) és felületes részek is (pl. mészkő helyett csak törmelék, por van bizonyos részeken).

Ezen kívül látszik a történeti sorrend is, ahogy a nulláról indulva a piramisépítők tudása növekedett az évszázadok során.


Tudod, ezek a piramisok egy-egy fáraónak az életműve volt. A túlvilági örök élete múlt rajta, és ezért jobban figyeltek az építésénél, mint ahogy a fáraó a saját földi életére vigyázott.

Az egész ország ezen dolgozott, hogy ez tökéletes legyen, minden létező szempontból.

Ezzel együtt mégsem lett az.

2020. jún. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én a történelem részéhez nem értek, ezért én maradok a gimi töriórán megtanult anyagnál, mert hiszem, hogy nagyobb alappal mondta az ókor történetéről a dolgokat a tanárnő, mint ahogy én mondhatom, meg mint a tévé mondja, illetve itt is szépen levezették a történelemhez nálam jobban értők.


Amihez én hozzá tudok szólni, az a matematika-fizika-biológia rész.


DNS: olyan nincsen, hogy DNS-szekvencia. A szekvencia sorrendet jelent, a DNS-ben van a géneknek sorrendje, meg az azokat alkotó bázisoknak sorrendje. ÉS igen, nyilván van olyan része a DNS-ünknek, ami egyedi(bb)nek mondható, ezért vagyunk külön faj, ezért nem tudunk pl. egy csimpánzzal párosodni (minden vicc nélkül). Ebben semmi rendkívüli nincs. Viszont amibe itt nagyon bele lehet kötni, hogy mit jelent a te olvasatodban az egyedi.


Geometriailag pontos piramis: az mit jelent? Hogy pl. a majdnem szabályos alapja köré rajzolható kör? Hát ez négyzetnél (nem négyzet, tudom jól) nem olyan meglepő. Vagy mit jelent a geometriailag pontos piramis? Hogy a háromszögeire lehet alkalmazni a trigonometriát? Az se meglepő, a trigonometriát minden egyes háromszögre lehet használni.


A piramisok körül feszültséget lehet mérni: az mit jelent? Feszültség két pont között van, nem csak lóg a levegőbe'.

Arról van szó, hogy mikor az elektromos mezőben töltést mozgatunk, akkor az elektromos mező ellenében munkát kell végezni. Ez a munka egyenesen arányos a mozgatott töltéssel, az arányossági tényező neve elektromos feszültség.

De értelmezhetjük másként is: a mező adott pontjára jellemző állandó az elektromos potenciál, amelynek számértéke azt mutatja meg, hogy mennyi munkát kell végezni, hogy a mező adott pontjából egységnyi töltést a végtelenbe mozgassunk. Az elektromos mező két pontja közti feszültséget vehetjük a két pont közti potenciálkülönbségnek is.

2020. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

Hát én évek óta nézem ezt a műsort (ősi idegenek), és egyre jobban tetszik. Néha nagyon beletalálnak a sztorikba. Valószínűleg sok az igazság, és sok a kérdés, amikbe néha pont beleillik az ő válaszuk (is), ami Jogos, hogy ezt tegyék is, mert lehet hogy igazuk van sok mindenben.

Én sokat foglalkoztam Egyiptommal, a piramisokkal, stb, és ajánlom is (youtubeon beírod)

"Hórusz szeme", és itt asszem 10 részen át, csak erről beszélnek, hogy hogyan építették a piramisokat, miben hittek, miket találtak fel, kvantumfizika, kvantumgépezet az egész terület, antigravitáció, stb, jah, és Atlantiszból származik a tudásuk. Érdekes műsor az is, egy tanárnak még jobb is, én inkább azt taníttatnám az iskolákban, tán a jövőben ilyen is lesz.😁

Szóval a Hórusz szeme az nagyon ütős, én azt is ajánlom, bár itt az Ősi idegenekben is kiemelik a lényegesebb részeket, de sok "apróságot" ott értesz meg, mint pl Az élet virága című résznél... Nagyon okos filmek, akár igaz (amit mondjuk mindig alátámasztanak képekkel), akár csak 1 fikció, de számomra valamiért hihető részek is vannak benne. Ez azért fontos.😊 És sok-sok tény!

2021. febr. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazán jó hazugságok jellemzője: sok-sok tény vezeti be a hazugságot, ami így egy tapasztalatlan embernek igazságnak is tűnhet.
2021. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
14%
Én pedagógus vagyok és iszom a sorozat minden szavát! Végre valaki kimondja az igazat. Ha már nem taníthatjuk az iskolában az igazságot legyen egy ilyen sorozatban benne, hogy mindenki tudja. Jó is hogy a Discovery, NGC,Spektrumon adják a képlékeny fiataloknak. Ne terelődjenek egy irányba. A demokrácia a választásról szól!
2021. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!