Az iszlám miért annyira hajlamos a radikalizmusra, a muzulmán emberek miért olyan hajlamosak a fanatizmusra?

Figyelt kérdés
Ilyen szerintem a kereszténységben nemigen volt sosem, hogy például öngyilkos merényleteket hajtottak végre vakbuzgó hívők. Aki fanatikus keresztény volt, az inkább elvonult szerzetesnek, a muzulmánok között azonban ezek erőszakos hódítókká vagy merénylőkké válnak. Mi ennek az oka?
2020. máj. 24. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, volt ilyen a kereszténységben, meg ilyenebb is. Tanulmányozd a Szent Inkvizíció történelmét, a keresztes hadjáratokat, a Szent Bertalan éjt...
2020. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

LOL :D megszakadok :DDDD

A történelemnek az a kb. 1500 éves periódusa megvan, amikor a keresztények könyörtelenül és meglehetős brutalitással legyilkoltak mindenkit, aki nem volt eléggé keresztény?

2020. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Történelmileg nem radikálisabbak, inkább arról lehet szó, hogy a muszlim vallásban nem ment végbe olyan átalakulás az utóbbi pár száz évben, mint a keresztény egyházban, ill. a keresztény kulturkörben. Hogy miért, az más kérdés. Valószínűleg jóval összetettebb a kérdés, vallási, kulturális, társadalmi, politikai, értékrendi, stb. kérdéseket mind körül kellene járni.
2020. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem igaz, hogy nem ment végbe, csak visszafordult az elmúlt 20-50 évben.

[link]

Főleg az amerikai imperializmusra válaszul fordult meg ez a trend. Ahogy elkezdtek az amcsik válogatás nélkül muszlimokat öldösni, hirtelen és "megmagyarázhatatlan" (szarkazmus) módon a muszlimok megpróbáltak minél kevésbé hasonlítani az amcsikra. És innen jött az egész újra-radikalizálódás, ami jelenleg is problémát okoz az egész világban.

2020. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4, Igen, ez igaz, jogos. De azért a muszlim kultúrkör elég konzervatív volt mindig is. A nők megítélése pl. nem a 70-es években alakult ott ki. Mélyebb társadalmi átrendeződés sem nagyon volt.
2020. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
86%

A vallás társadalmi ereje "ott" jóval erősebb általánosan, mint nálunk a kereszténységé. A vallásoktatás is ennek megfelelő.

És ezzel együtt járhat a fanatizálhatóság.

Viszont a fanatizálásnak meg az oka sokkal inkább politikai, mint vallási.


Ne feledkezzünk el pl. az észak-írországi katolikus terrorizmusról, ami még ma sem halt ki.

2020. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!