Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan kell életrajzot írni...

Hogyan kell életrajzot írni valakiről?

Figyelt kérdés

Egy nagyon idős ember keresett írót erre a célra, én meg bevállaltam a sok éves blogom nyomán és pozitív visszajelzések meg írói érzékek és véna reakciók alapján, aztán rájöttem, hogy nem is tudom, hogy hogy kell ezt csinálni. Persze: beszélgetni az illetővel, sőt, leginkább csak beszéltetni, de pont ez az, hogy mennyire lesz ez az övé és mennyire az enyém? Mennyire kell irányítanom őt? Vagy ez együttes munka?


Ráadásul még azt is mondta, hogy könnyebb neki kérdésekre válaszolni, úgyhogy interjúvoljam meg, ami végül is jó, mert végül is én is olvasó szemmel hallgatom majd, de pl. egyesszám első vagy harmadik személyben írják az ilyeneket? Vagy beszélgetés XY-nal vagy hogy? Miért nem találok erről anyagot neten, csak önéletrajzírásról?



#életrajz #életrajz írás
2020. febr. 5. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben beleolvasnék jó pár életrajzba, hogy lássam, más hogy oldotta meg a kérdéses részleteket.
2020. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiindulásnak pl:

[link]

2020. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"egyesszám első vagy harmadik személyben"

Kérdezd meg tőle, hogyan szeretné, vagy ha nem határozza meg, akkor harmadik személyben.

"beszélgetés XY-nal"

Igen, úgy is lehet, vagy inkább csak beszúrva néha egy-egy interjú párbeszédet, jelezve, hogy az egész egy beszélgetés eredménye.

(Guglival érdemes biográfiaként vagy "életrajz"-ként keresni, így idézőjelekkel.)

2020. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, pláne a linket, ami hiper-szuper pont egy ilyet kerestem, überköszi!!! Ment a felfelé ujjacska mindenkinek, annyira köszi!


Amúgy vszeg aktualitását vesztette a dolog, mivel nagyon öreg korának köszönhetően több háborút is átélt és valamelyik támogatói csoportjában vannak állítólag erre képzett életrajzírók, ezt múlt héten mondta nekem, amit szomorúan, de elfogadtam, mert amúgy tökre szívesen csinálnám, de persze ha én itt kérdezem a népet képzés nélkül és van olyan, aki meg ezt tanulta, akkor persze, csinálja az, bár szívesen részt vennék én is a folyamatban, talán majd lesz is rá lehetőségem...

2020. febr. 12. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!