Hogy kell irodalomjegyzéket készíteni?
Néhány dologgal nem vagyok tisztában:
-Ha olyan emberek könyveivel hivatkozom kiknek Dr. van a neve előtt akkor az ábc szerinti besorolásnál a D-vel kell kezdeni vagy a nevének betűivel?
-A végén mikor feltüntetem, hogy hányadik oldalt dolgoztam fel a témában akkor az oldal számot zárójelbe kell tenni? Ha pedig nagyon sok helyről akkor csak kiírom, hogy hány oldalból áll a könyv?
-Ő neki a nevét, hogyan kell?: Oswald Walg. Így?:Oswald W. (2005): A szőlőtermesztés géprendszere, Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, (25-32 p. és 34-39 p.). Ez így helyes?
Köszönöm!
Itt van egy leírás (van benne ingyenes, erre való szoftver is!):
Egy kis segítség:
A "Dr."- a név után kell írni.
"Szerző
„Az elsődleges szerzőként leírt nevet úgy kell megadni, ahogy a forrásban szerepel, de ha szükséges, inverziót kell alkalmazni, hogy az elsőként megadott névelem azonos legyen a könyvtári katalógusban, bibliográfiában vagy névjegyzékben stb. elsőként megadott névelemmel. A keresztnevet vagy egyéb másodlagos névelemet az elsőként megadott névelem után kell közölni. Ha háromnál több név szerepel, elegendő az első, az első kettő vagy az első három feltüntetése, a többi név elhagyható. Egy vagy több név elhagyása esetén „et al.” (et alii) rövidítést vagy megfelelőjét kell az utolsóként leírt név után megadni.”
Éppen a fenti indokok alapján a Fons külföldi szerzőknél vagy idegen nyelvű művek szerzőire hivatkozásnál és a másodlagos névelemeknél (férj nevének betűje, ifj., id. stb.) alkalmazza az inverziót. A szerzők elhagyásánál az et alii „és mások” megfelelőjét alkalmazza."
-- Nem, először a név jön (L: alább) és a végén a dr. De ezt nem is szokták kiírni, komolyabb publikálók mind doktorok.
-- Az oldalszám lehet zárójelben is, a fontos a "p."
-- Walg, Oswald: A szőlőtermesztés géprendszere. Budapest, Mezőgazdasági kiadó, 2005. 25-32p.
Van egy remek kis mű, kérdés, meg lehet még szerezni:
Útmutató kéziratok gépeléséhez.
Különnyomat "A műszaki könyv írása és szerkesztése" c. kiadványból. Műszaki Kiadó, 1967. Csak 30 oldal.
Idézek belőle:
A szerző családneve, azután keresztneve, vagy ennek kezdőbetűje ponttal. Ha nem magyar, előtte vessző. Többszerzős műnél csak a vezetéknevek is elegendőek.
A mű címe. Idegen nyelvűt először eredeti nyelven (utána esetleg zárójelben magyarul). pont.
Kiadás száma, ha több kiadás is volt.
A megjelenés helye. vessző. A kiadó. vessző. A kiadás éve. pont.
Folytatom:
Van egy remek könyv:
N.Nicol és R.Albrecht:
Wissenschaftliche Arbeiten schreiben mit WinWord 6.0.
Addison-Wesley Deutschland. 1994.
430 oldal! Még azt is meg lehet vele csinálni, hogy a szövegben felső index-szel jelölt hivatkozást magától beírja a párhuzamosan készülő Irodalomjegyzékbe szögletes zárójellel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!