Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? 1. Szakitunk...

Melyik a helyes? 1. Szakitunk egy másat (pl. falevelet) 2. Szakitunk egy másikat. (nincs hosszú i)

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 09:58
 1/5 anonim válasza:
100%

Szakítunk egy másikat.

Így helyes, amit te írtál, az egyik sem az.

2009. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Első vagyok, bocsi.

Most értettem meg, hogy a billentyűzeteden nincs hosszú í, nem a mondatban.

Ez esetben a második a helyes.

2009. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a "másat" kifejezést tájszólással használják a másikat helyett. Ilyen szövegkörnyezetben az is helyes lehet.
2009. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
másikat
2009. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő helyes, csak nem mindegy hogy hol és mikor használjuk. Az első megfogalmazás nem éppen szabatos, de abban az esetben igaz, ha már szakítottunk pl. egy tulipánt, de szakítani akarunk még egyet, de nem abból a fajtából, mondjuk egy rózsát is mellé, tehát fajta különbséget tesz a megfogalmazás. A 2. pedig még szabatossági szempontból is helyes, hiszen ha szakítunk pl. egy tulipánt, akkor ha szakítunk egy másikat mellé, akkor ezt ugyan arra a virágcsoportra értjük, vagy éppen egy mezőn általánosan vett virágot szakítunk és mellé mindegy milyen fajtát, mert nincs meghatározott fajta, amit szakítanunk kellene.
2009. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!