Ismer valaki ilyen jellegű könyveket? Esetleg tanulmányokat?
Sziasztok,
Olyan könyvek, tanulmányok, feljegyzések...stb. érdekelnének, amelyek teljesen az alapjaitól egészen a téma legmélyéig foglalkoznak annak minden fő- és mellékágával. A téma pedig amiben könyvet keresek az a pszichológia, szociológia, emberi viselkedés, emberi személyiségfejlődés, pszichiátriai betegségek mélyebb értelme (értem itt az okokat, a kialakulásukat, alkalmazandó gyógymódokat... stb.), s ezeken kívül minden olyan témával foglalkozó anyagokat, melyek egy kicsit is kapcsolódnak ehhez/ezekhez a témákhoz. A segítséget előre is köszönöm.
Olyan könyvet nem találsz, ami az alapjaitól a mélyéig egyben foglalkozik a pszichológia bármely területével, hiszen rengeteg terület van és mindegyik még ezen belül is elég komplex. Viszont több könyvön keresztül már lehet egy alap képed, és utána specifikusabb olvasmányokat tudsz keresni majd egy-egy téma kapcsán.
Alapozó könyvek:
Atkinson: Pszichológia
Comer: A lélek betegségei
Smith és Mackie: Szociálpszichológia
Carver és Scheier: Személyiségpszichológia
Forgács: A társas érintkezés pszichológiája
Bányai: Affektív pszichológia
Fiske: Társas alapmotívumok
Sacks: A férfi, aki kalapnak nézte a feleségét
Rogers: Valakivé válni
Ha ezeket elolvastad, már lesz egy viszonylag kiterjedt, de valamennyire rétegzett tudásod, és jól el tudod dönteni, mi az, amiről szívesen olvasnál még mélyebben, így tudsz konkrétabb könyveket keresni. Számtalan pszichológiai könyv van, tanulmányok (publikációk) pedig talán még többen vannak, viszont azt nem ajánlom, hogy elkezdj tudományos kutatásokat keresni, mert végtelen a tárház, és azok tényleg nagyon specifikusan elég apró részletekkel foglalkoznak. Ahhoz pl. hogy az összes pszichiátriai betegség hatékony gyógymódjairól olvass, évekig kéne folyamatosan csak ezzel foglalkoznod szerintem.
Szia,
Köszönöm a válaszodat. Most, mint egy teljes kezdő szeretnék elmélyedni a témában, ezért is fordultam segítségért ide, mivel ha csak önkényesen kezdtem volna neki sehova sem haladtam volna, csak saját magamat zavartam volna össze.
Ajánlották még:
Szun-ce: A háború művészete
Sigmund Freud: Álomfejtés
Sigmund Freud: Bevezetés a pszichoanalízisbe
Sigmund Freud: A halálösztön és az életösztönök
Ezek egy kezdőnek hasznosak, vagy várjak még velük? Nem tudom, hogy mennyire számítanak alap műveknek/"kötelezőknek" a témában. Ebben tudnál még segíteni? Válaszod előre is köszönöm.
Szia
Mégegyszer köszönöm a segítségedet. Említetted, hogy tanulmányaid során nem találkoztál Szun-ce könyvével, így érdekelne, hogy szakmabeli vagy-e?
Sok mindent össze lehet olvasni. Alapok nélkül azt sem tudod megállapítani, egy olvasott fogalomról azt gondolod-e, amit a szerző.
Nulláról egyféleképpen lehet eljutni valahová: tankönyvekből. A népszerű irodalom mind egy témával foglalkozik és feltételez bizonyos ismereteket, a szakcikkel pedig úgy leszel, mint az egyszeri ember a hottentotta nyelvvel.
A válasz releváns volt. Megértem, hogy ez a meggyőződésed. Azonban megkérdezem, lettél már valami komolyabb területen profi tankönyv nélkül? Mert beszélni könnyű ám, csinálni, eredményt felmutatni kicsit nehezebb.
De nem baj, ha már láttál belőle valamennyit, és meg is értetted, majd megvilágosodik, miről beszéltem. Meggyőződést csak konkrét tapasztalat tud megváltoztatni, szöveg csak nagyon keveseknél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!