Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Agyunk maximális kapacitásának...

Benc100 kérdése:

Agyunk maximális kapacitásának hány százalékát használjuk vagy erre egyáltalan érkezett már válasz vagy voltak kutatások e felé?

Figyelt kérdés

2018. szept. 21. 18:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy az agy hany szazalék része van használatban egy adott pillanatban hanem hogy mennyi mindenre képes és mi emberek nemis tudjuk mire vagyunk képesek!
2018. szept. 21. 18:11
 2/13 anonim válasza:
100%

Jah régebben úgy tűnik, hogy elég hatásosan elterjedt ez a tévképzet, hogy agyunk kapacitásának néhány százalékát használjuk csak ki.

Ez persze hülyeség, már maga az állítás sem értelmezhető igazából. Egyébként rossz a kategória, ennek nem a vallásnál a helye.

2018. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen észrevettem már véletlenül itt maradt a kerdes
2018. szept. 21. 18:43
 4/13 A kérdező kommentje:
És nem hinném hogy ez hülyeség mert van ugynevezett többszemélyiségű “betegség” amire egy atlagember nem képes csak úgy!
2018. szept. 21. 18:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont, mint az izmokat, azaz mindet használod, csak nem egyszerre.
2018. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az agyadnak az egész részét, de többnyire nem egyszerre. Különböző területeknek különböző funkciói vannak.

A "kapacitásának"? Emberfüggő, van aki 100%-on pörög, van aki nem erőlteti meg magát.

2018. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Tizenegy dimenzió értelmezésére lehet képes az emberi agy, tehát a jelenlegi világunk töredéke az amiben gondolkozunk. Ebből nagyjából tudsz viszonyítani és ez csak egy dolog a sokból.
2018. szept. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta az izomzatot és ez kiváló hasonlat, de persze csak hasonlat.

Valóban, senkinek az izomzata nem bírna két mázsát felemelni, de lehet a kapacitást bővíteni, edzéssel növelni a terhelhetőséget.

A lépésekkor is változik az izomzat terhelése, vagy amikor ül az ember, más folyamatok történnek, de az egész izomzat harmonikus működése szerepet játszik bennük.

Az agyi funkciók kissé hasonlatosak, például a zenével szemléltetem.

Dudorászni mindenki tud valamennyire, de ha valaki intenzívebben foglalkozik a zenével, akkor jobban el tud merülni a részletekben.

Megismeri a kottát, kibomlanak számára a szólamok és ha hangszeren is tanul játszani, akkor egyre mélyebben hallja a hangzásokat, az ujjai is egyre gyorsabban mozognak, egyre ügyesebben zongorázik, vagy gitározik, de ezt az agy vezéreli, amely részletesebben meg tudja különböztetni a hangokat.

Kezdetben nem hallja ki annyira az egyes részeket egy dallamnak, egy akkordbontás kellemes ugyan, de jobban összefolyik, mint amikor már az illető maga is megtudja csinálni.

Lehet mondani rá, hogy ezzel kapcsolatban kibővült a kapacitása, megizmosodott az agya, bár persze nem szó szerint, hiszen csak elenyésző módon változott az agy struktúrája, de változott.

Az igaz, hogy akkordbontást sem csinál mindig az ember, vagy zenehallgatást, de ahogy az izmok is képesek több irányú tevékenységre, az agy is.

Eleve a zene folyamán is több agyterület válik intenzívebbé, ahogy az izmok a járással, úszással, birkózással más tevékenységre képesek és más jellegzetes területek aktivizálódnak.

Gyakorlással, koncentrációval lehet növelni a kapacitást, ahogy lényegében tanulni is meg kell tanulni.

Ha már az izmoknál tartunk, ott is van lusta, tohonya, edzetlen puhány, aki alig képes valami mozgásra, hamar elfárad, lehet mondani, hogy kicsi az izmai kapacitása.

Mozog azért, amennyire tud, de sem a dinamizmusa, sem az állóképessége nem eléggé nagy.

Lehet e rá mondani, hogy nem használja ki a kapacitását?

Lehet, bár még nincs is meg neki igazából az elérhető kapacitás, csak akkora van, amit ki tud használni, ám ahhoz, hogy elérje azokat, akik többre képesek, ahhoz fejleszteni kellene neki is őket.

2018. szept. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 100%-ot kihasználom, de még így se elég.
2018. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Az hülyeség, hogy agyunknak csak max. 10 %-át használjuk ki - elég gyakran hallani ezt az "okosságot". Egyesek ezt a mondást egyenesen Einstein szájába adják. A nagy Albert ilyet nem mondott. Ennek a tévhitnek valószínűleg két kiindulópontja van. Az egyik az lehet, hogy az agyvelő szerkezete fizikailag és biológiai felépítését tekintve olyan, hogy az idegsejtek - tehát az agy tulajdonképpeni működő része - aránya az agyvelő teljes súlyának tényleg csak kb. 10 %-a, a többi idegrost, meg egyéb szöveti rész. Ennek azonban semmi köze a működéshez. A másik pedig az, hogy állandóan valóban nem használjuk 100 %-on az agyunkat, csúcsra járatva, mert akkor epilepsziás rohamot kapnánk. De vannak olyan időszakok, amikor mozgósítva van a teljes agykapacitásunk. Harmadiknak említhető talán az, hogy egyes emberek tényleg nem használják a teljes agyukat, mert lusták rá, de ez már az illető baja és magánügye.
2018. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!