Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy V*daf*ne rádiótornyon...

Ha egy V*daf*ne rádiótornyon hálózsákban eltöltök egy éjszakát, mekkora károsodásnak (sugárzásnak) vagyok kitéve?

Figyelt kérdés
Várom az építő jellegű válaszokat. (Van kulcsom a torony kapujához, tehát legálisan be tudok jutni)
2010. jún. 22. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a torony aljában elég alacsony a sugárzás, tehát semmi bajod nem lesz.
2010. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ mekkora az adó teljesítménye, de legyen például 1 MW. Közvetlen közel az adóhoz, a teljesítmény még nem is csökken. Másodpercenként 1 millió Joule energia ér téged. Ha a tömeged 70 kilogram körül van, akkor 14258 gray sugárzás ért téged. De mivel a rádióhullámok biológiai sugárzása nem olyan nagy, mint a röntgen illetve gamma sugarak esetében,Legyen mondjuk 0,001, akkor másodpercenként 1,42 Sv durva becsléssel, ami már komoly problémákat okozhat. Szóval nem ajánlom egyáltalán. Ha jól eltaláltam az úgynevezett minőségi tényezőt( az volt a 0,001), akkor a tankönyv szerint tartós zavarok jöhetnek létre a vérképző szervekben. Szóval veszélye nagyon.
2010. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mobiltelefon adótornyok néhány Watt teljesítménnyel sugároznak. Ha nem is millióval, de tízezerrel biztos osztható a MW :)
2010. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom elképzelni, hogy néhán Watt teljesítménnyel hogyan lehet lefedni egy négyzetkilométeres területet, a négyzetes törvény miatt, de akkor legyen 10 W a kezdeti teljesítmény. Másodpercenként 10 Joule energia ér téged, ami 70 kg számolja D=0,142 Joule/kg dózissal ér fel, ebből ugyanannyi tényezővel számolva H=Q*d=0,000142 Sv hat a tested biológiai rendszerére másodpercenként, ami 0,14 mSv/secundum. Egy éjszaka 6 órás kb., ami 21600 másodperc, így összesen 3104 mSv, ami ismét elég nagy dózist jelent. Szóval ismét csak nem ajánlom. Nagyon veszélyes. Persze lehet, hogy csak 310 mSv ér téged( nem tudom, rádióhullámok esetében a biológiai tényezőt) Ha csak 310 mSv ér téged, akkor az már orvosilag kimutatható, de tünetmentes marad, ha 3100 mSv, na az már más tészta elég komoly tünetek is jelentkezhetnek.
2010. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nézd meg ezt. [link] Ha felmész a toronyhoz, akár 10-es nagyságrendben is érhet sugárzás.
2010. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A táblázatból tényleg kiderül, hogy micsoda óriási sugárzásban élünk nap mint nap... És még hosszútávú tapasztalataink nincsenek is a témában... Ki tudja mi lesz itt.
2010. jún. 22. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Van kulcsod, akitől ehhez hozzájutottál nem tud súgni mellé információkat is.


Ekkora frekvenciánál sohasem maga a torony az antenna.


Villámcsapás elsődleges kockázatától jobban tartanék.


Laikusként is látszik, hogy "mik" vannak rá függesztve, ők sugároznak, de

100 m-rel arrébb sem sokkal kisebb a térerő.

Kényelmesen sátorozhatsz is, nem kell felmászni a kísérlet miatt.

2010. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 17:12


Óriási kamu az az oldal. De ettől függetlenül ne aludj rádiótornyon, hülye ötlet, nem egészséges.

2010. jún. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!