Valójában szinte az összes Y haplotípusunk Ázsiához kapcsolódik. A leggyakoribb R1a valószínűleg a Kaszpi tengertől északra, Európa és Ázsia határvidékén keltkezett, legnagyobb sűrűsége ma egyes közép-ázsiai népeknél van.
A második leggyakoribb R1b kb 10 ezer éve keletkzett a Közel-Keleten, Ázsiában.
És valószínűleg a többi többésge is arrafelé.
Ázsia és Európa ilyenféle mesterségs szétválasztása értelmetlen, anakronisztikus.
Eurázsia és Afrika szétválasztása értelmesebb
2018. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 anonim válasza:
Annyit pontosítanék, hogy ahogy elnézem, több elmélet van Ria szülhlyére, inább mondjuk azt, hogy a Kaszpi térségben keletkezett az R1a, pontos helye nem ismert, de valószínűbb az áziai, mint európi szülőhely. De aztán a Kaszpi-tengertől északra lévő gócból rajzott szét a fél világba.
2018. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 anonim válasza:
És azt is vedd figyelembe, hogy itt mindössze egy kromoszómaáról van szó, tehát ez csak az ős-ős-ősapádról mond valamit, de semmit a folyamatosan becsatlakozó anyai örökségről. Azt nem tudom, mely kromoszómák felelősek a fizikai megjelenesért, de nem hinném, hogy csak az Y illetve annak az X-es megfelelője, ha nőről van szó.
2018. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 hollófernyiges válasza:
Kezdjük azzal hogy a turanid típus már elavult és nem használják. Kiszely elég szerencsétlenül exponálta magát a barguzink Petőfi-ügyben és (bár ez szakmaag nem számít) ügynök is volt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!