Mennyi esélye van hogy egymás után 10x nyerek egy játékon, ahol 1:3,32-höz az esély?
Az a játék szabályaitól, meg a pénzed mennyiségétől függ. A rulettben például, ha szabadna tetszőleges nagyságú tétet megtenni, lehet olyan algoritmust készíteni, ahol egy ilyen nyerési esély un. tíz kilences (ugye egy a biztos esély, a tíz kilences pedig olyan, hogy 0,9999999999 az esély).
Két ok van, ami miatta dolog nem életszerű.
1. Van tétlimit.
2. Akinek ennyi pénze van, nem rulettezik azért, hogy nyerjen.
> Az a játék szabályaitól, meg a pénzed mennyiségétől függ.
Valószínűségszámításról van szó. Nem, nem függ a pénz mennyiségétől az esély, attól maximum az esetleges nyereség vagy veszteség, illetve az függ, hogy hogy hányszor tudsz játszani. De itt nyereséget nem nézünk, az meg fixálva van, hogy 10 játékról van szó egymás után. A játék szabályaiból következik, hogy a nyerési esély minden játékban 1:3,32-höz és az esélyszámításhoz elég ennyi. Hogy ezen túl milyenek a játék szabályai az a kérdés szempontjából lényegtelen.
> A rulettben például, ha szabadna tetszőleges nagyságú tétet megtenni, lehet olyan algoritmust készíteni, ahol egy ilyen nyerési esély un. tíz kilences
Nem, nem létezne. Ha piros-feketét játszol, a nyerési esélyed minden pöregtésnék kb. 0,5. (A nulla miatt kicsivel kevesebb.) Nincs olyan algoritmus, ami ezt a nyerési esélyt növelné. Ugye van az az algoritmus, amiben minden veszteség után megduplázod a tétet, amivel garantált, hogy minden nyerés esetén az alaptéttel nő a tőkéd. De ez az egyes pörgetések nyerési esélyét, így 10 vagy 100 pörgetés esetén annak az esélyét, hogy hányszor nyersz, azt nem módosítja, csak azt, hogy mennyit nyersz és veszítesz az egyes pörgetések során, és hogyan alakul az egyenleged 10 vagy 100 pörgetés után. A kettő nagyon nem ugyanaz.
"van az az algoritmus, amiben minden veszteség után megduplázod a tétet"
Ez kb. olyan, mint bármilyen fogadásnál a "vesztettem... akkor most legyen dupla vagy semmi!" Ezt persze lehet csinálni, ha az embernek elég pénze van, de ha nincs, akkor a kockázat ugyanúgy arányos a nyereséggel, tehát ha nem duplázok, hanem pl. triplázok, akkor a pénzmag is gyorsabban fog leapadni, ezzel csökken próbák száma és a nyerési esély. (Lehet, hogy ugyanazt írtam, mint te, bocsi. :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!