Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai ember éhenhalna a...

A mai ember éhenhalna a vadonban itt a kárpátokban ilyenkor télen?

Figyelt kérdés
Ma elmentem csatangolni a városon kívülre, körülbelül 6km távot jártam be. Ezalatt semmilyen élelmet nem "találtam", még egy nyúlat sem láttam, de még fácánt sem. Körülbelül 3 órán át csatangoltam, ezalatt teljesen kimerültem alig vártam hogy hazaérjek és egyek. Na de ha a vadonban élő ember lennék, akkor hazaérek fáradtan élelem nélkül, és másnap megint előttem állna ugyanez a túra ahol valószínűleg megint nem járnék sikerrel és a staminám csak fogyna. Azt is nézzük, hogy nem elég ha meglátok egy egy nyúlat, még el is kell kapni. Mondjuk 3-ból 1 nyúlat sikerülne elkapnom, de ha 3-4 napig egy nyúlat sem látok, akkor beletelhet akár két hétbe is mire elkapok egyet. És ez csak 1 főnek biztosítana elég élelmet mennyi ideig? 2 napig talán maximum és ha lenne gyerek meg assony nekik is kéne vadásznom. Tehát amit mondani akarnék, hogy a becsatangolt terület (pl. napi 5-10 km) nincs arányban az elfogott élelemmel. Mondjuk egy héten barangolok 100 km-et ezalatt elfogok 1 nyulat szerencsével az nem fedezi a kaloriáimat. Vagy igen? Hogyan éltek túl az emberek télen?
2017. dec. 25. 17:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És akkor ha megvan a nyúl még el kell menni fát gyűjteni tüzet gyújtani. A fagyűjtés magába belekerülhet annyi kaloriaégetésbe mint amennyit az egész nyúl vagy egy fácán adna? Tehát kb. nem érdemes elejteni a fácánt mert amig eljutok odáig hogy sülve megegyem annyi kalóriát el is égetek.. vagy nem?
2017. dec. 25. 17:41
 2/13 anonim válasza:
37%
Azta, nagyon érdekes kérdés, sosem gondolkodtam még ezen. Nem nagyon értek hozzá, de szerintem valami nagyon nagy változás történt azóta, hogy az emberek maguk vadászták az élelmüket, mert ma szerintem sem nagyon tudnánk ételt szerezni a vadonban. Bizonyár a gykorlatlanság miatt is, de biztosan vannak más okai is, klímaváltozás, vagy mittudomén. De azt még hozzátenném, hogy a növényeket kihagytad, valamilyen ehető gomba szinte bármikor bármelyik erdőben található.
2017. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Na ezért kell inkább mamutra menni!
2017. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Buta ember éhen halna, okos ember meg rakna ki csapdákat, hogy ne kalóriaégető csatangolással kelljen vadásznia.
2017. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Még az 50-es évek kolhozosításai előtt sok tanya volt az országban és számos ember például pásztorkodás közben az árterekben mázsaszám szedte össze az akkor még pazar természet ajándékait, a vadréce tojást vagy halat. Akkor még kiöntöttek a folyók és a sekély vízben ívtak a halak, könnyű volt elkapni. A vadréce is sok volt. Némi halovány elbeszélést hallottam az 1888-ban született nagyapámtól ezekből az időkből.

Persze ez inkább pont nyáron volt. Télen rákényszerülne az ember nagyobb vadak elejtésére is, például őz, szarvas, vaddisznó.

Egyik kisalföldi erdő széli tanyán lakik egy rokonom, neki sem ismeretlen az ilyen "ősemberi" életmód. Persze nem a vadonban él hanem egy fűthető tanyaépületben, de nem halna éhen a természetben sem az biztos.

A természetben való túlélés is egy tudás. Néhányszor túlélő túrán jártam ismerősökkel kerékpáron főleg az osztrák nemzeti parkokban. És megéheztünk, de csodálkozva néztem a többieket hogy éheznek az évszaktól függően ringlószilva, dió, mogyoró, stb. mellett. Mert nem látták meg, mivel nem a bevásárlóközpont polcain volt hanem a fán illetve fa alatt. És helyette azt beszélgették hogy a bankkártyájukat vajon elfogadják-e a legközelebbi településen, meg hogy nyitva lesz-e étterem vagy bolt. Miközben szatyorszám hevert például a mogyoró a földön, még haza is vittem belőle.

2017. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Néhányszor túlélő túrán jártam ismerősökkel kerékpáron főleg az osztrák nemzeti parkokban. És megéheztünk, de csodálkozva néztem a többieket hogy éheznek az évszaktól függően ringlószilva, dió, mogyoró, stb. mellett. Mert nem látták meg, mivel nem a bevásárlóközpont polcain volt hanem a fán illetve fa alatt. És helyette azt beszélgették hogy a bankkártyájukat vajon elfogadják-e a legközelebbi településen, meg hogy nyitva lesz-e étterem vagy bolt. Miközben szatyorszám hevert például a mogyoró a földön, még haza is vittem belőle."


A többiek valószínűleg tudták, hogy védett természeti területen csakis a természetvédelmi hatóság engedélyével folytatható gyűjtés.

2017. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A természetben élö emberek nagyrészt nem nyulat meg fácánt ettek a mindennapokban, hanem bogyókat, gyökereket, azaz növényi részeket - és ezek télen is vannak. Persze ismerni is kell öket, meg azért nem úgy kell elképzelni, hoyg minden nap pukkadásig esznek, hanem esetleg csak egy-két naponta találnak annyit, amitöl éppen nem halnak éhen.

Viszont a nomád életet élü emberek összel felhízlalták magukat, hogy legyen kellö tartalékuk télre, amikor nem túl sok ehetö dolog található.

Húst csak igen ritkán ettek, mert egyszerüen nem tudták megfogni az állatokat. Éppen ezért volt a táplálék nagy része növény, mert az nem tud elszaladni/elrepülni!

2017. dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Szerinted nyáron nem?

Te mennyire ismered a növényeket?

(A nyulat nyáron sem éred utol futásban!)

A gombákat ismered, vagy csak annyit tudsz róluk, hogy majd' minden gomba ehető - legfeljebb csak egyszer.

2017. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A csapdaépítés is elég sok kalóriaégetéssel járhat, attól függ mit használsz fel hozzá. Pl. ha gödröt ásol, ásó vasból van, akkor menj ércet gyűjteni, azt felhevíteni 1500 fokra megolvasztani, formálni belőle ásót stb..

Ha drótot használsz, a drót aluminiumból, szintén honnan veszel aluminiumot?

Hurok csapda amibe az állat belelép és elkapja a lábát, ahhoz kötél kell vagy valami zsinór, gyapjúból van? Honnan veszel gyapjút, meg sodord is össze, hogy kötél formája legyen. Ezekből a dolgokból látszik egyébként szerintem, hogy az ember igazi ereje a társadalomba van, a csapatmunkában. Egyedül nagyon tapasztaltnak kell lenni. Néztem pl. eszkimók hogyan vadásztak ay 1950-es években, hát puskával. A golyót pedig a fehérembertől szerezték be, elcserélték erre arra.

2017. dec. 25. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kényszertől függ sok minden. A mostani túrádnál nem voltál rákényszerülve a túlélésre, csupán érdekességből gondolkodtál el rajt. De ha például hajótörést szenvednél valami lakatlan helyen és te lennél az egyedüli túlélő, meglepődnél hogy az élni akarás és a kényszerhelyzet mennyi mindent hozna elő belőled. Egyből tudnál halat fogni, tudnád melyik növényi szárak alatt található ehető gyökér, honnan nyerjél iható vizet, stb.
2017. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!