Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan vonják ki a deutériumot...

Hogyan vonják ki a deutériumot és a tríciumot a vízből?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy vízből vonják ki, de pontosan hogyan?

1 m3 vízből mennyit tudnak kivonni?


2017. szept. 2. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
nagyobb a fajsúlyuk mint a rendes hidrogénnek, ezért olyan forgatós módszerrel ahogy a vérkomponenseket is elkülönítik
2017. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak kínkeservesen. Ha párologtatsz vagy forralsz vizet akkor a könnyűvíz nagyobb valószínűséggel hagyja el a folyékony vizet. Ha sokszor párolgatsz vagy forralsz el vizet akkor a lecsapódó víz folyamatosan dúsul nehéz vízben. A folymat nagyon kis hatásfokkal műkszik nem véletlen hogy a dúsított (nehéz) víz k..a drága.

Úgyanez műkszik akkor ha a vizet galvanikus módon vízbontással elektromos árammal. Ez még drágább lehet.

Ott van még a centrifugális módszer, ott már az eszköz is nagyon drága mert a fordulatszám óriási.

Gondolom azt gondoltad hogy majd te otthon nekiállsz nehéz vizet csinálni. Felejtsd el, ez nem az a kategória.

2017. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak érdekelt a folyamat
2017. szept. 2. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez színtiszta fizika.

Azon alapul, hogy a nehézvíz egy icipicit nehezebb, mint a közönséges, ezért fizikai folyamatokban nagyon-nagyon lassan elkülöníthetőek.

Ja, és ráadásul nagyon kevés is van belőle a természetes vízben.

2017. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tehát csökkentett deutérum tartalmú vizet árul neked valaki azt ígérve, hogy az jó a rákra, ne vedd meg!
2017. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tartozik szorosan össze, de így igaz.

A deutérium nem sugároz.

A trícium sugároz egy nagyon picit, de annyira kicsit, és annyira kevés van eleve a normál vízben, hogy semmit nem számít.

Sokkal több természetes forrás van körülötted (pl. cserép) - inkább erre érdemes figyelni.

2017. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!