Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Még a te életedben ingyen...

Még a te életedben ingyen lesz az áram? Ilágszenzáció a 13 éves fiú találmánya! Valaki megépiti?

Figyelt kérdés
[link]
2017. aug. 30. 14:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

21:58 Úgy hogy számlát adok, és ezért vannak nálam lényegesen olcsóbbak, így is garantálom a 9-10% éves hozamot. Így számolva 10-11 év alatt a jelenlegi áramtarifával kitermeli a saját árát. Ez egy gazdasági perpetum-mobile, beteszed a pénzt, és utána dől a lé.

Befektetésnek sem utolsó a banki 1-2% hozam mellett.

2017. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kár, hogy megadóztatják.

A jövőben nyilván még magasabb lesz az adó rajta.

Ha létezne ingyenenergia, azt is megadóztatnák.


Amúgy még mindig ezotéria. A kérdező szerint a "femina" lap meg az "újvilágtudat" az tudományos honlap.

2017. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Válasz a Kérdező #3, #4 kommentjére:

Szó sincs antigravitációról, igen is van légáramlás.


[link]


Ez az elektrosztatikus hajtómű egyik változata.

Már a múlt század 60-as éveiben is ismerték, ( - ha nem korábban - )és az elektrosztatikus hajtóműből fejlesztették ki az ionhajtóművet. Az ionhajtóművet használják is az űrkutatásban.


Attól még építhetsz egy ilyen működő hajtómű modellt. Sok sikert!

2017. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

00:00 Ha a napenergiára gondolsz, akkor igazad van, meg nem is. Az eszközök pénzbe kerülnek, kereskedelmi forgalmon keresztül jutnak el a felhasználóhoz, általában egy vállalkozó építi be. Így rárakódik közvetlenül, és áttételesen is egy csomó adó, mindjárt a legfájóbb, a 27% áfa. Ezek benne vannak a bekerülési összegben, és egyszeri sarc. Ha bármilyen az ipar által a jövőben előállított szuper-hiper-nulponti-stb energiatermelőt veszünk meg, azon is lesz adó, és lesz előállítási költség. A továbbiakban a napelemre, és az előállított energiára nincs adó. Viszont a hálózatra kapcsolt energiaátalakítóra (inverter) márc.31 után egy bizonyos teljesítmény felett (4kW) rendszerhasználati díjat kérnek. Fontos, hogy ez nem visszamenőleges hatályú, a korábban beszerelt nagyobb teljesítményű inverterekre ez nem vonatkozik. Talán öröm az ürömben, hogy 4 kW inverterteljesítményre felpakolható 6 kW napelem, ami jó esetben megtermel évente 7800 kWh-t, ami egy átlagos családnak bőven elég. Ettől függetlenül ha te teljesen függetlenül a hálózattól szigetüzemben látod el magadat villamos energiával, akkor semmilyen teljesítményhatár nincsen. Persze ez többlet költséggel jár, de a teljesen kidolgozott műszaki lehetőség mindenkinek rendelkezésre áll. Különben az a megoldás hogy az inverter teljesítményt adóztatják még mindig a kevésbé fájó, mint amikor a visszatáplált energia árával szívatják a népet (mint Németországban). A napelemes szakma élet-halál harcban áll a hagyományos energiaszektorokkal, és amit ellenünk tehetnek általában az, hogy korlátozzák, vagy díjat szednek a rendszerhasználatért. Amivel a napelem szakma válaszolni tud, az pedig az olyan műszaki megoldások, fejlesztések, amelyek minimalizálják a rendszerhasználatot. Nálunk még nem, de pl. Németországban nagyon terjednek a smart-hybrid rendszerek, amik kb. 80%-al csökkentik a betáplálást.

Ettől függetlenül a Nap korlátlanul, ingyen ontja ránk hihetetlen energiáját (1000Watt/m2), csak ki kell nyújtani a kezünket érte. A napelem pedig ezt az ingyen, bárhol rendelkezésre álló energiát közvetlenül, minden mozgó-kopó alkatrész nélkül már elfogadható hatásfokkal villamos energiává alakítja. Maga a fényelektromos hatás szilíciumban történő reprodukálása elméletben korlátlanul megismételhető, tehát az élettartammal sincs probléma (a gyakorlatban a kozmikus részecskesugárzás lassan roncsolja a kristályszerkezetet).

Különben az elektromágneses térből energiakicsatolásra már régóta meg van a technológia, csak komoly energiákra nem számíthatunk a nagyon kicsi energiasűrűség miatt. Aki bármilyen antennát használ kommunikációra (mobil, TV, rádió WiFi, távirányítós autó stb), az nem csinál mást, mint az adó által sugárzott elektromágneses energiát kicsatolja a térből. Maga az energiahullám terjed fénysebességgel (vivőhullám), és annak frekvenciájába (FM), vagy amplitúdójába (AM) kódoljuk az üzenetet. A gond csak az, hogy az 1 m2-re jutó energiasűrűség a Nap 1000 W/m2-hez képest szinte mérhetetlen. Tesla amikor antennával kicsatolt annyi teljesítményt hogy világított egy lámpa, akkor a nézőközönség haja az égnek állt, és apró elektrosztatikus kisülések jelentkeztek az emberek ruházatán. A bazi nagy adótekercsek meg el voltak dugva a teremmel szomszédos szobákba. Ahhoz hogy ez a térből kicsatolunk sok energiát egy lehetőleg kenyérpirító méretű szerkezettel, csak úgy működne, ha találnának egy teljesen új energiafajtát, ami óriási sűrűségben körülölel bennünket. Erre talán egy megoldás lehet, mégpedig a rejtélyes "sötét" energia. Keresik, keresik a tudósok, de nem találják, az is lehet hogy csak egy számítási hiba miatt létezik, én addig is a Napra szavazok.

2017. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Femina.hu...ez ám a hiteles forrás, ha ingyen energiát akarok!

Ha pedig új számítógépet vásárolnék, a kiskegyed.hu-n fogok utánanézni.

Építs nekem teleportert is, nem szeretek gyalogolni meg autót vezetni, helyette csak úgy fénysugárként akarok röpködni az atmoszférában.

2018. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!