Elképzelhétő, hogy igaza van Gary Mckinnonnak?
Ugye állítja, hogy már rég eljutott az ember a Marsra.
Vajon igaz lehet ez?
Valamivel több, mint 50 év alatt eljutott az ember oda, hogy repül, majd kijut az űrbe meg a Holdra.
Azóta eltelt újabb 50 év.
Ennyi idő vajon elég ahhoz, hogy a háttérben kifejlesszenek egy olyen technikát, ami alkalmas erre?
Vagy lehetetlen, több kell, mint 50 év?
Én laikusként azért furcsálom, hogy 50 év alatt olyan "nagy" előrelépés nem volt.
Persze én nem értek hozzá.
A holdraszállásról van videó, a marsraszállásról meg semmi?
Még csak kamu film se?
Pedig ez még a holdutazásnál is nagyobb szenzáció lenne.
Neked mi számítana "nagy előrelépésnek"?
Az elmúlt 20 évben marsjárók érték el a Mars felszínét, geológiai kutatásokat végeztek, több keringő szonda is elért idegen bolygókat és holdakat,a Huygens szonda elérte a felszínét a Titánnak, és kutatásokat végzett a bolygó felszínének tulajdonságairól. A Föld több száz, katonai, földfigyelő, kommunikációs műholddal lett körülvéve, nincsen olyan négyzetcentije a bolygónak mely ne lenne lefedve ezek által. Emberek élnek már évek óta folyamatosan legénységváltásban a Föld felszínétől 400 km magasságban az ISS fedélzetén.
Olyan űrkutatási űrtávcs9veket bocsátottak fel, és terveznek a közeli évek során felbocsátani, melyek a távoli galaxisokból érkező fényt képesek csillagaikra bontani, képesek tőlünk több ezer fényévre levő csillagok körül bolygókat észlelni, és nemsokára már a bolygók holdjait is.
Szerintem ezek eléggé nagy dolgok. az emberes űrutazás pedig nem más mint a tudomány luxusszórakozása. Drága, veszélyes, nem sok értelme van, hisz robotokkal is ugyan olyan jól, ha nem jobban lehet kutatásokat folytatni, és azon túl hogy országok közti presztizs versenyben szerepet játszik, nincs értelme.
Az űrverseny végével értelmét vesztette az űrkutatásba gigászi pénzeket ölni. Az USA elérte a Holdat, ezt a szovjetek nem tudták volna egyhamar felülmúlni, ha meg ők is odamennek, akkor egyrészt még gyorsabban gazdasági csődbe viszik önmagukat, másrészt csak a második helyet kapják meg, másodiknak lenni pedig gáz. Nem tudtak volna túllicitálni az USA-n.
Aztán jött 1990, a Szovjetunió szétesett, így az USA maradt egyedüli szuperhatalomként, Kína akkor még nem volt jelentős az űrkutatás terén. Az Usa egymagában meg kivel versenyezzen a presztizsért? Önmagával?
Az űrkutatás rengetegbe kerül. A szovjetek ezt érezték is, részben ez is okozta a hazdasági csődöt ami a Szovjetunió széthullásához vezetett. Ugyanis a Szovjetunió irigykedett az amerikaiak Space Shuttle-jére, és elkezdték a saját visszatérésre is képes űrhajójukat kifejleszteni, ez volt az Energija. Az Energija fejlesztése rettentően sokba került, és végül el is készült belőle egy példány, de akkorra már összeomlott a szovjet gazdaság. Ma is ott rozsdásodik valami régi szovjet hangárban, nem kezdtek vele semmit se azóta. Még a Szovjetunió fennállása alatt egyszer egy robotrepülést végeztek vele, és ennyi. Sok sok elnyomott ember ezért dolgozott annyit. Hogy a SU tudjon nagyobbat mondani. Az egész űrverseny és ezzel szorosan összefüggő fegyverkezési verseny erről szólt. Az USA jobb gazdaság révén ezt megnyerte. Utána már nem voltr a népben akkora érdeklődés az űr felé, nem lehetett választásokat nyerni azzal a szöveggel hogy "akkor most saját örömünkre dollármilliárdokért küldjünk embert a Marsra, aminek semmi gazdasági haszna nem lesz". Így hát megmaradt az űrkutatás szűkebb állami támogatással.
Bocsánat, rosszul írtam. Az Energija nem volt képes visszatérni a Földre, ugyanis az egy hordozórakéta volt. Az Energija az amerikaiak Saturn rakétacsaládjához hasonlóan csak hordozta volna a Buran űrrepülőgépet, mely aztán képes lett volna visszatérni a Földre.
Az Energija megépült, és használták is, kétszer is, ebből a második a Buran űrrepülőgéppel történt, ott tesztelték a Burant hogy vissza tud e térni robotvezérléssel.
Az előző kommentemben csak helyettesítsétek be az Energija helyére a Burant.
És most komolyan....Nézz már Trumpra. Szerinted pont ez az alak nem hencegne mindenkinek azzal hogy Amerika képes volt eljutni a Marsra, ráadásul teljesen önerőből?
Presztizs.
A hatékony kolonizálási technológiától és leginkább a kolonizálásra való motiváltságtól pedig nagyon messze van a tudomány. Rengeteg minden kell ahhoz hogy csak néhány ember biztonságosan éljen pár éven keresztül a Marson, nem hogy gazdasági hasznot hajtva kolóniákon több száz ember éljen és dolgozzon.
Amíg a Földön bármit olcsóbb kibányászni mint a Marson, vagy bárhol a Földön kívül, addig senki nem fog pénzt fektetni az űr emberes meghódításába.
Köszönöm a válaszokat!
Trump pedig egy bohóc :D
Ugyan, hát itt is leírják, hogy már a 60-as években is járt ember a Marson...
(bocs, nem tudtam kihagyni xDD)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!