Valaki eltudja magyarázni részletesen, hogy miért mondják azt, hogy az idő nem létezik?
Ezek közül mindegyik létezik ha megadunk az univerzumról egy pillanatfelvételt. Abban a pillanatban amikor leírtam ezt a kettőspontot :
mindegyik létezett, a tömeg, a távolság, az entrópia.
Ha megadok neked egy univezumot tele atomokkal, mindennek a helyét, sebességét, amit akarsz, ránézve az univerzumra meg tudod mondanj mennyi az idő? És azt, hogy mennyi a tömeg?
Egészen véletlenül nem lehet, hogy a tömeg vagy a távoság jobban része az univerzumnak, mint az idő?
Ha megadsz egy pillanatfelvételt, akkor a sebesség máris nem létezik. A felvételen nem fog semmilyen sebesség látszani. Persze te megadhatod, mint adatot, de akkor ugyanennyi erővel az időpontot is megadhatod.
Amúgy nem az időpont a lényeg, hanem az időkülönbségek. Ha megadod a sebességeket, azzal burkoltan az időkülönbségeket is megadtad. Megmondtad, hogy a test mekkora távolságot tesz meg, mekkora idő alatt. Nagyon sok egyéb mennyiségre is jellemző ez, amik az idő szerinti deriváltból származnak, vagy amelyeknek a mértékegységében szerepel az idő. Ilyen az erő, az energia, a lendület, a nyomás, a hőmérséklet, szóval szinte minden. Ilyen alapon tehát nincs különbség az idő és a többi mennyiség közt.
Hogy ezek a mennyiségek tényleg "léteznek"-e, az továbbra is filozófiai kérdés szerintem. A háromszög létezik?
Nem muszáj megadnom az idõt.
A sebességben vagy a lendületben sem implicit, sem explicit nincs benne az idõ.
Megadhatok úgy egy univerzumot, hogy nem adom meg az idõt, viszont úgy nem adhatom meg, hogy a tárgyaknak nem adom meg a tömegét vagy a helyét.
Nem áll fenn analógia a többi menyiség és az idõ között.
"Ha rajzolsz egy x-t grafikont, akkor, jól látszik hogy a távolság és az idõ ugyanúgy valós számok, tehát, pont ugyanannyira léteznek."
Sajnos ez nem bizonyít semmit sem. Mert nem tudod megadni mihez képest, ha meg megadod az onnantól önkényesen választott alapja az inerciarendszerednek.
Itt egy példa: A föld felszínéhez képest egy autó mondjuk 100km/h val megy. Itt valóban egy valós számokból álló sebességget és ezzel időt és távolságot adtál meg. Legalábbis látszólag. Mert közben a föld forog, száguld a nap körül, a nap meg a galaxis körül, a galaxis meg kitudja merre száguld. Akkor ez az autó pontosan merre is megy és mennyivel és egyáltalán mihez képest?
V=s/t, de ha nem tudsz egy abszolút biztos pontot kijelölni amihez képest mérhetnéd hogy mekkora utat tesz is meg az a valami és akkor mennyi idő alatt, akkor az csak egy önkényes pont, és így az időmérésed és egyben távolság mérésed is csak önkényes alapú.
Azaz nincsen abszolút idő!
Ahogy a távolság mértéked is ugyanilyen önkényesen kijelölt valami, pl a méter!
Sebességet nem is tudsz mérni közvetlenül! A "sebességmérők"nek nevezett eszközeink is az adott idő alatt megtett útból számítanak. A lézeres is, a radaros is stb...
Na de mihez képest is telt el és mekkora alapegységnyi idő?
Na itt a probléma! Önkényes vagyis nem valós az egész.
Gratulálni mégis illik az emberiségnek, ugyanis ennek ellenére sikerült valós számok halmazán ábrázolnia ami nem is létezik.
Nagy bravúr! Tapsvihar! Szemfényvesztésből profik vagyunk!
"A sebességben vagy a lendületben sem implicit, sem explicit nincs benne az idõ."
Esetleg próbáld meg felírni a mértékegységüket.
#14: "Ahogy a távolság mértéked is ugyanilyen önkényesen kijelölt valami, pl a méter! "
Ez benne a lényeg. Amikor métert váltunk át lábba, akkor kihasználjuk hogy a távolság abszolút. Sõt, az az egyetlen, amit felírunk. Hogy a távolság abszolút, tehát 1 méter = valamennyi távolság = 3.28 láb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!