Mi lesz a felmelegedés "végső" következménye?
Elolvadnak a jégtakarók, eltűnik egy csomó sziget, kevesebb lesz a szárazföld, ivóvíz stb. blablalba. Ezt mindenki fújja kívülről, nekünk Magyarországon ez aligha félelmetes.
De ha a Föld jóval kevesebb hőt fog visszaverni a jégtakarók hiánya miatt, az még egy jelentősebb felmelegedést fog eredményezni.
Az állatvilág jelentős károkat fog szenvedni stb..
De ez fokozódhat addig amíg kipusztul az emberiség teljesen?
Nem valószínű, az emberek ennél többhöz is tudtak alkalmazkodni.
De azért 90% kipusztulhat, és persze a többi visszaeshet középkori szintre.
A jelenlegi ökológiai szisztémánkat változtatná meg. Ez nem biztos, hogy baj, a "bajt" az eltéréshez viszonyítják...
A jégkorszak az ember beavatkozása nélkül is bekövetkezett, persze rásegítünk.
Ez nem a természet baja, igazából ő megoldja, ahogy tudja. Ez a mi bajunk, illetve nem is az ember konkrét baja, hanem inkább a társadalomé...
Kedves #5, nem bántani akarlak, de remélem, kevés közöd lesz a környezethez. Mert az rossz lenne neki, ha piszkálnád.
De bizony kérdező, félelmetes. Már most is sokkal szárazabb az Alföld. A felmelegedés nem azt jelenti, hogy mindenütt mondjuk 10 fokkal melegebb lesz. Hanem azt, hogy megváltoznak a napsugárzást visszaverő/elnyelő közegek tulajdonságai. És ennek hatására megváltoznak a széljárások, ahol eddig termékeny terület volt, most lehet pusztaság, mert az eső nem oda esik. Ebbe egy ország akár bele is rokkanhat. Annak további következménye, hogy megváltoznak a kereskedelmi szokások, és sok egyéb. Az eddigi szabályok érvényüket vesztik, újakhoz egyetértés kell, ennél sokkal kisebb ok miatt is taroltak le országokat. Ami egy másfajta emberáradatot indukál. Mivel senki sem tudja kiszámítani, mindenki mondja a magáét. Hol ezt akarják megvalósítani, hol azt. Röviden, káosz lesz. Az pedig sokak halálát jelenti.
A mezőgazdasági termelés áthelyeződik. Pl. a spanyol és floridai termőterületek kiégnek, a hollandok víz alá kerülnek, de Kanada északi része is meg Szibéria kiváló éghajlatú lesz, meg a déli területeken lévő magasabb hegyek lankásabb részeit is művelésbe lehet fogni.
Csökkenni fog a termőterület egy kicsit, de azért nagyon nagy marad.
Az új területek fejlesztése fenntartható módon fog történni.
A történelemben ilyen módokra korábban nem volt példa, mert a környezetvédelem fogalma csak pár évtizedes, de ezek után már a szempontok közé ez is be fog kerülni, önvédelmi okokból.
Az állatok egy része kipusztul, más része odébb vándorol, a felmelegedő, most nagyon hideg területeken nagyon el fognak szaporodni. A növényvilág hasonlóan fog járni, egyes növények nem maradnak meg, mások elszaporodnak, idővel új fajok alakulnak ki.
Az emberiségnek alapvetően az fog gondot okozni, hogy az élhetetlen területekről az élhető területekre akarnak migrálni (ill. országok területeket elfoglalni), de az ottaniak esetleg ennek nem fognak örülni, mert maguk akarják kiaknázni az élelmiszertermelésben rejlő lehetőségeket, így háborúk lesznek.
Ha nem vetnek be olyan fegyvereket, amik tönkreteszik a Földet, akkor az emberiség fennmaradása szempontjából hasznos lesz az egyedszám erős lecsökkentése. Ha egy nagy összeomlás lesz, a technikai háttér pusztulásával, akkor újra előtérbe kerül a természetes szelekció. (Enélkül hamarabb kipusztul az emberiség, mint az esetleges, nem kellően bizonyított globális felmelegedés miatt.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!