Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Teleszkóp vásárlásban tudnátok...

Teleszkóp vásárlásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék vásárolni egy teleszkópot, de nemigazán tudom, hogy milyen árszegmensben érdemes válogatnom, hogy milyen fajtájúakat érdemes venni vagy éppen, hogy milyen kiegészítőket kell még megvásárolni...


Megpróbálok néhány dolgot felsorolni és ha még akadna kérdés, akkor szívesen válaszolok...


Egy kisváros szélén lakom, szóval könnyedén eltudok menni olyan helyre, ahol nagyon kicsi a fényszennyezés...


Ez lenne az első teleszkópom szóval nem szeretnék nagyon komolyat, tehát 100k értékűt meg afelettit nem szeretnék vásárolni... 50-80k között gondolkozom, de nem tudom, hogy mennyire érdemes, mit lehet ezekkel látni és hogy ez mondjuk középkategória-e?


Egyébként szívesen nézegetném a napot is, de alapvetően a bolygókat, főleg a jupitert nézném szívesen, esetleg galaxisokat(már amennyire ilyen értékű teleszkóppal lehetséges az ilyen)


17 éves vagyok, szeretem a fizikát szóval szerintem könnyedén megtudom tanulni a dolgokat így nem muszáj nagyon "könnyen kezelhető"-nek lennie...


Ha esetleg ajánlotok néhányat, akkor azt nagyon megköszönném!


Előre is köszi!



2016. nov. 12. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha kemény bevállalós gyerek vagy, akkor vegyél egy 20cm-es vagy afeletti átmérőjű Dobson szerelésű reflektort. Újonnan 120k-ért mennek, de használtan van olcsóbb is. Mint pl. ez: [link]
2016. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!