Kínában a kígyóknak nagy jelentősége van az orvoslásban. Mennyire igazak, amiket állítanak róluk?
Kínában elég nagy biznisz a kígyókereskedelem. Különféle gyógyászati célokra használják az állat különböző részeit, ráadásul az ilyen szereket sokszor aranyárban mérik.
Itt egy példa: [link]
Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg igaz amit gyógyászati szempontból állítanak ezekre a szerekre, vagy inkább egyfajta placebo hatás van jelen?
Az a baj hogy a "mai orvostudomány" és a "természetgyógyászat" eléggé sok helyen ütközik egymással. Az a baj, hogy az orvoslás manapság a haszonszerzésen alapul. Ezt a hasznot pedig a gyógyszergyártó cégek zsebelik be elsősorban. Ezért soha nem fognak elismerni semmit, amiből nem származhat hasznuk. Kínában évezredes hagyományai vannak a természetgyógyászatnak. Valamiért Kínában nincs annyi beteg ember, mint az Egyesült Államokban.
Viszont ettől eltekintve még érdekelne, hogy mi a helyzet a kérdésemmel kapcsolatban.
"Valamiért Kínában nincs annyi beteg ember"
Valamiért Kínában a mai napig hamisítják a statisztikákat. Néhány statisztikai adatot fellelni az interneten, a WHO szerint a légzőszervi megbetegedés okozta halálozási arány kicsit több mint a duplája Kínában, mint az USAban ( és 2,5 szerese a magyarnak ), illetve a születéskor várható élettartam is azért kevesebb, mert ők olyan baromi egészségesek.
20.36.
A mai adatok a mai környezeti helyzetre vonatkoznak. Akkora környezetszennyezés mellett még túl szépek is. A fele ipari terméket Kínában állítják elő, ott van a föld gyárövezete.
Ahhoz képest elég szívósak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!