Megvettem Stephen Hawking: A világegyetem dióhélyban című könyvét de nekem túl száraznak tűnik. Van olyan könyv a témában ami "olvasóbarátabb"?
Én sem értem Stephen Hawking ismeretterjesztő könyveit, valószínűleg, mert a modern fizika tudásom hiányos. Ha te is így vagy, akkor először kicsit tanulni kellene, vagy egyszerűbb problémák felé orientálódni. Még akkor is, ha a a fizika kozmológia ága manapság Hawking miatt divatos lett...
Nem csak a témában, de fizika, ismeretterjesztő és alapmű.:
"Simonyi Károly
A fizika kultúrtörténete. A kezdetektől a huszadik század végéig
5. javított, bővített kiadás
A magyar természettudományos könyvkiadás talán legjelentősebb műve most először jelenik meg a legendás szerző által megalkotott teljességében. A 2001-ben elhunyt Simonyi Károly legutoljára egy német kiadás számára dolgozott könyvén, s az ekkor keletkezett szakaszok, melyek a 20. század utolsó évtizedét is átfogják, csak most jutnak el a hazai olvasókhoz.
A fizika kultúrtörténete az emberi gondolkodással egyidős tudományág fejlődését mutatja be a kezdetektől napjainkig. Az izgalmas történetet a fontos mérföldköveket jelentő kísérletek, elméletek és bizonyítások könnyen érthető leírásán túl a fizikával sokszor szorosan összefonódva kibontakozó egyetemes bölcselet és művészet alkotásaiból választott szemelvények illusztrálják.
A könyv tanúsága szerint egy-egy jelentős természettudományos felismerés ugyanakkora teljesítmény és a civilizáció ugyanolyan ünnepe, mint a kultúra vagy művészet bármely közismert, nevezetes alkotása. Mindkettő egy tőről, az emberi zsenialitásból fakad. A mű népszerűségét éppen az adja, hogy befogadásához nem kell túlzottan sok fizikai ismeret, így mindenki, aki a kultúra értékei iránt fogékony, értékes olvasmányként forgathatja.
A megújult könyvben használt színek az 1978-as első kiadás tipográfiáját idézik, míg az eddigi változatok külső megjelenését felváltó díszesebb, bordó borító az immár teljes tartalmat ünnepli és a szerző halálának tizedik évfordulója előtt tiszteleg." keresd az Akadémiai Kiadó honlapján, ha még nem olvastad volna
Hawkingot ezután sem fogod érteni.
Biztos, hogy átvertek. Hawking nem írt könyvet "A világegyetem dióhélyban" címmel, csak "A világegyetem dióhéjban" címmel.
De ha ez neked túl száraz, akkor egyáltalán nem való neked kozmológiai témájú könyv. Hawking elismerten jó tudós, és elismerten jó mesélő. Egyetlen képlet leírása nélkül, pusztán logikus elbeszélésen keresztül képes megértetni a kozmológia jelenkori problémáit, a tudomány pillanatnyi álláspontját, és az ezekből fakadó következményeket. Még nem találkoztam az ő előadásmódjánál olvasmányosabb, könnyebben emészthető leírást. Ha ez neked túl száraznak tűnik, akkor hidd el, ez a tudományág egyáltalán nem neked való.
Nem is akarok fizikus lenni. Csak hobbiból olvasnám mert érdekel a téma, de viszont a képletek kevésbé.
Szóval van olyan könyv amit egy mezei olvasó is könnyebben meg tud érteni?
Háát, mondjuk a Dió pedig 100x leegyszerűsítettebb, mint az előzménye, az Idő Rövid Története. Na az aztán nagyon nem laikusoknak szól.
Ha valami egyszerűt és világosat keresel, esetleg Asimov Útikalauza? ingyen elérhető itt [link]
Nem a fenti témában, de fizika. Richard Feynman könyveit ismered. Ha csak szórakozni akarsz olvasd el: Tréfál, Feynman úr? c. könyvét.
Szintén az övé a Mai fizika c. sorozat, ami netten is fellelhető, ez tulajdonképpen egy kb. középiskolás, ill. annál kicsit több fizika összefoglaló (képletek!!!). Ugyanakkor, ha ezt áttanulod, Hawkingot, még mindig nem fogod érteni...
Isaac Asimov író és biokémikus volt, nem kozmológus!
Einstein kis könyvecskéje (A SPECIÁLIS ÉS ÁLTALÁNOS RELATIVITÁS).: [link]
Megjegyzem nem fizikus vagyok! Kérdezz meg egy elméleti fizikus, vagy inkább egy csillagászt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!