Ha több millió éven keresztül fénysebességgel utaznánk az űrbe hova jutnánk?
Hova jutnánk?
Valahova a szomszéd galaxisba: lehetséges, hogy a világegyetem egyszázad százalékát is megtennénk így.
A fénysebességgel meg ne játssz, ha nem értesz hozzá. A kérdésed kb. olyan, mi történne, ha egy mozgó tárgyat lelassítanánk, hogy megálljon - és aztán még egyszer ennyit szeretnénk lassítani rajta?
Álló tárgyat nem lehet tovább lassítani, a fénysebességet meg nem lehet elérni.
Jelenlegi tudásunk szerint a fénysebeség eléréséhez végtelen energia kéne.
A fizikusok ezért gondolkoznak a tér görbités elméletével.
Jelenlegi ismereteink szerint nem érhetünk el nagyobb sebességet a fénysebességnél (tehát ha egy fénysebességgel mozgó tárgy belsejében valami ugyanabba az irányba halad egy fénysebességtől eltérő sebességgel, akkor azt csak relatív sebességnek hívjuk, vagy ha ragaszkodsz hozzá: az is fénysebességgel fog menni, akármennyivel is halad belül).
Engem is érdekelnek a hasonló kérdések, de a kvantumfizikától huzamosabb idő után komoly fejfájást kapok. Hihetetlenül nagy, nem látom át és irigylem azokat, akik teljesen átlátják, biztos nem lehetnek sokan.
Hogy az Armageddonból idézzek: már megbocsásson, uram, de az űr rohadt nagy! :)
Tudom, a fénysebességet elérni LEHETETLEN, de ha mégis megtörténne, akkor űrhajón megállna az idő, (az utazó normál sebességgel megy az idő) tehát az utazó számára végtelen gyors lenne az idő, ezért addigra az univerzum egy üres, tág, fagyos hely lenne, amíg mondjuk meg nem változnának az univerzum törvényei, vagy egy új univerzum születne a helyén.
Tehát a válasz: egy más(fajta) univerzumba.
Tehát az idő lelassulása véd meg a világvégétől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!