Lehetséges egy másik világ?
15 éves vagyok, nem foglalkozok nagyon ezzel a témával de arra gondoltam, hogy mi van ha a fekete lyukak pl.: egy másik világba visznek valamit? Lehetséges-e ez, csak elgondolkoztam rajta, végül is ha belekerül valami az eltűnik, de nem tudom pontosan hova..
(Bocsi ha ez nagyon hülye kérdés de gondoltam megkérdezem)
Van egy ilyen elképzelés is, igen.
Alapvetően azonban az, amit úgy hívunk, hogy "féregjárat", azaz a tér olyan besüppedése, amiből kvázi egy alagút keletkezik - nem tudjuk, hogy ilyen valóban lehetséges-e - , és a fekete lyuk, az két különböző dolog.
A fekete lyuk "alján" egy szingularitás nevű dolog található. Tényleg nehéz elmagyarázni (pláne vizualizálni), hogy mit is jelent ez a szó: úgy definiálják, mint az a pont, ahol a teret leíró változók végtelenné válnak és függetlenednek a koordináta-rendszertől. Igazából amíg nem találunk újabb vizsgálati módszereket, addig értelmetlen arról beszélni, hogy ez mit jelent: ez csak egy matematikai modell, amit össze kéne vetni a valós tapasztalatokkal, hogy kiderüljön, hogyan kell értelmeznünk.
Alapvetően ami anyag belép a fekete lyukba, az nem tűnik el ebből az univerzumból, hanem továbbra is itt van, csak nagyon apróra összesűrűsödve.
Ha belekerülsz a fekete lyukba, akkor nem egy másik világba, hanem a másvilágba kerülsz.
Sajnos az eseményhorizontnak van egy éles határmezsgyélye, ahol a fénysebesség átlépi az Einsteni kb. 300000 m/s-ot.
Na ott lesz érdekes a dolog.
Ahogy a tested elkezdi húzni a feketelyuk gravitációja, úgy kezdessz el szétszakadni, majd a bent lévő atomjaid elkezdenek fúzionálni, és tiszta energiává alakulsz.
Filozófiai értelemben ez tényleg a másvilág.
Nem is rossz egy tizenöt évestől! :)
A fény sebessége 300000 km/s! Tudom elírás de azért nem árt pontosítani.
Véleményem szerint a fekete lyuk nem más mint elektron csillag, az elektronok gyűjtőhelye, végső állapota.
Facén ki is fejtem asztrofizikai egyesület alatt ha érdekel.
Csodálatos, amikor egy ismeretlen dolgot egy másik ismeretlen dologgal magyarázunk. A kérdező nyilván azonnal megérti.
A világban különféle történések zajlanak. Az ember meg érzékszerveivel ezeket érzékeli, az agya az információt feldolgozza, így ezekről a történésekről az emberben kialakul egy kép.
Az ember rendkívül kíváncsi lény, olyasmi is érdekli, amit nem tud érzékelni. Ezért egyfelől mindenféle kütyüket talál ki, amelyek tudnak érzékelni egy ember számára érzékelhetetlent, és ezt közvetítik az embernek. Ezt csinálja például a nagyító. Nem látjuk azt a nyavalyás baktériumot, kitaláltuk az elektronmikroszkópot, többé nem tud elbújni.
Máfelől az embert tudja, hogy nem tud mindent. De van neki fantáziája, elkezd kreálni mindenféleét ezekről. Mi persze vagy igaz, vagy nem. Okos emberek azért ennél kicsit pontosabban tudnak fantáziálni, ezt hipotézisnek hívjuk, ami általában kéősbb, ha már kitaláljuk ahhoz is az érzékelőt, be is igazolódik. Ha mégse, azt mondjuk,a hipotézis rossz, és elvetjük (egy csomóan máris újat találnak ki helyette).
Van olyan, hogy az ember már kitalálta a kütyüt, amivel valamit érzékel, egyszer csak ez a valami eltűnik. Kéne lennie, de nincs. Na erre a jelenségre találták ki a fekete lyuk elnevezést. A barlang nem teljesen sötét, látunk valamit egy idő után. A fekete lyuk teljesen sötét, ott semmit nem látunk. Szabatosan: a fekete lyuk az a térrész, ahonnan semmi jelenlegi eszköz segítségével nem jön információ. Persze a világ folytonos, van egy pont, ahonnan jön információ, van egy, ahonnan nem, akkor mi van azon környéken, ahol itt még jön, kicsivel odébb nem. ÉS mi a kicsi. No ezekre nincs információ. Csak azt tudjuk, hogy van hely,ahonnan nem jön.
Ez az a pillanat, mikor az információ helyébe lép a fantázia. Feltételezzük, hogy akik eddig jó tippeket adtak, most is jót adnak. Eddig bejött nekik. Akik rosszakat adtak, azoknak nem hiszünk. A fekete lyukra sok hipotézis van (íme a kérdező is gyártott egyet), ezen vitatkozni azonban olyan, mint azon, a jövő szombaton kihúzzák-e a 20-at a lottón. Vagy igen, vagy nem. Szombaton kiderül.
Ne akarjunk hát hipotéziseken vitatkozni, mert a vita arról szól, ki mit szeretne jobban. Azaz a vita a vitázó érzelmeit, vágyait mutatja, és semmit a valóságból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!