Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fehéren világító öngyújtóban...

A fehéren világító öngyújtóban hány wattos az a kis égő? 120 ft körül lehet venni.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ilyen kis lámpát csinálni.

https://www.youtube.com/watch?v=L40dj3wwUXU&list=PLoQXQojCEV..



Aki nagyon ért hozzá, ahhoz lenne még annyi kérdésem, hogy nem fog ez 3-4 óra után kárt tenni az asztali pc-n?


Tisztelettel megkérek minden kedves válaszolót, hogy ha bármi mondani valója van azt tegye offenzív mentes módon, ellenkező esetben megy a negatív értékelés. A bunkó stílust is kerüljük, kérem. :)


Köszönöm!


2016. márc. 29. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Megnéztem a videót, az észrevételeim:

1) Nem lehet megállapítani milyen típusúak a LED-ek. Van ám sok fajta.

2) Az öngyújtókban nem ilyen LED van. Azok 3,2 - 3,6 V / 20 - 30 milliamperesek ( ~ 0,1 W ).

3) Aki a videón a lámpát csinálja NEM FORRASZT. Pedig illene.

- - - - - - -

Ha kezdő vagy, azt javaslom, hogy inkább elemről, vagy akkumulátorról hajtsd meg a PC világításodat.

Itt egy link:

[link]


Nem tudom merre laksz. Ha Pesten járok, és van rá lehetőség, én a Lomexnél töltöm fel a készleteimet.


[link]


Eredményes böngészést!

Én így oldottam meg a problémát:


[link]

2016. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ha küldesz nekem felbélyegzett válaszborítékot postán, küldök neked inkább ajándékba gyári ledes usb lámpát. Van már három, mindenféle kínai rendelésemhez küldözgetik bónuszként. :)
2016. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Egyébként, ha nem laptophoz, hanem asztali géphez kell, 5-6000 Ft-ért vannak jó háttérvilágításos billentyűzetek, sokkal jobb, mint lámpával vakítani a monitorodat is.
2016. márc. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Wadmalac, azért szeretnék csinálni egyet, mert nincs pénze, efféle dolgok megvételére. :(

Hogy érted azt, hogy küldesz? Ingyen? Ez számomra teljesen hihetetlen. Utoljára ingyen nagymamámtól kaptam csokit. :D

Fejtsd ki kicsit bővebbe, kérlek.



Gézengúzz, úgy tűnik feldobtam a labdát, amire ti tudtatok is reagálni, és amire azt hittem én is fogok tudni. :D

Így hát kijavítom a kérdésem.

Buta vagyok, mint a föld. Ha vilgáítós öngyújtó lámpáját használom fel azzal a 68 Ohm-os ellenállással, akkor is működhet a kis lámpám?

Az akkumulátor és ahhoz szükséges dolgok megvétele számomra többféle szempontból is problémás.

1. Ahogy fentebb írtam, nem igen van felesleges pénz, amit hobbi célokra eltudnék költeni.

2. Egy cseppnyi kis faluban élek, ahol még élelmiszer bolt sincs. Így, ha van mód, akkor minél gazdaságosabb megoldást választanám.


Miért javaslod a külső áramforrás használatát? Esetleg befolyásolná az állandó áramellátást a gépemen? Vagy mi oka? Ha van neki kockázata, akkor felhagyok a tervvel. Nem szeretném, ha tönkre menne a gépem. :)


U.i.: Köszönöm válaszaitokat, ment a pozitív értékelés! :)

2016. márc. 30. 12:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Gézengúzz, milyen világítás az? Nem tűnik erős fénynek? Monitor fénynek mondanám.


Előző hsz-hoz még annyit, hogy az öngyújtóledhez elég a 68 Ohm-os ellenállás? :D

Úgy állítottam, mintha tudnám mennyi kell. (Videóban annyi volt odaírva, de ott a led is más...)

2016. márc. 30. 12:51
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ilyet tudok adni:

[link]


Írjál rám egy privátot, megadom a postacímem, küldj nekem egy levelet egy A5 borítékos 20 grammos levél postaköltségével vagy egy arra a költségre felbélyegzett borítékkal, a te címedre címezve és elküldöm neked a lámpát.

Itt áll nálam három, ingyen volt, mert más rendelésemhez adták ajándéknak, én nem használom, akkor meg miért ne adjam olyannak, akinek kell is? :)

2016. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%

Ha jól tudom az USB kábel piros erén +5 V van.

Számoljunk!

5 V - 3,6 V = 1,4 V

20 milliamperrel számolva: 1,4 V / 0,020 A = 70 ohm

25 mA-rel 1,4 V / 0,025 = 56 ohm

Szerintem jó 68 ohm.

- - - - - -

A billentyűvilágításomról: Végálláskapcsoló, kisméretű 6 voltos transzformátor,dióda-híd, kondenzátor, ellenállások, 4 db. hideg-fehér, és 4 db. borostyán-sárga LED. A LED-ek az az asztallap aljára vannak fölerősítve (nem látszanak). Nekem elég erős, a fényképezőgépemnek nem.

- - - - -

Egy vidéki kisvárosban lakok, néha bontott alkatrészeket használok. ( Az említett trafót sem újonnan vettem. )

Adhatok tippeket, hogyan hozz össze egy induló műhelyt minimál költségvetésből.

2016. márc. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!