Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet létrehozni...

Hogyan lehet létrehozni antigravitációt?

Figyelt kérdés
Mi a mai tudomány álláspontja? Azaz lebegő tárgyak közlekedési eszközök stb. A mágnest hagyjuk. Egyáltalán miért tapadunk a földhöz ha az forog és mi van a centrifugával? Valahogy csak meg lehet oldani egyszerűen.

2016. febr. 11. 21:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%

"Van egy VALAMI, ami VALAHOGY eléri azt hogy a tömeggel rendelkező dolgok vonzzák egymást."


Kedves Máté, te azt várod a fizikától, amivel az nem foglalkozik: filozófiai magyarázatot. Ilyen alapon akkor viszont semmiről sem tudunk semmit. Van, aki itt megáll, de vannak sokan, akik meg azzal foglalkoznak, amit tudunk. És ők viszik előbbre a világot.


Meg persze föl lehetne tenni azt a kérdést is, hogy mit tekintenél te végső válasznak, ami után nem kérdeznéd meg még egyszer ugyanazt, hogy "jó, de az meg micsoda?"

2016. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem mondtam ellent önmagamnak, csak megint nem olvasol elég figyelmesen avy nem érted kellőképpen a fogalmakat.


Egy elmélet helyessége azt jelenti, hogy az összes megfigyelés alátámasztja. De ez nem egzaktság. Egzaktság a matematikában van, természettudományokban nincsen. Ott csak modellek vannak, amelyeket vagy elfogadunk és használunk, vagy elvetünk.

2016. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Mátéka ne égesd már magad légyszi!


Akkor szólj majd hozzá fizikai kérdésekhez, ha már legalább az első fizika osztályt kijártad általánosban...

2016. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Tislerics Máté ***** válasza:

Sajnálom, hogy megbántottalak! De be kell látnod, hogy ez a vaskalapos természeted nem feltétlenül viszi előre (úgy általában) a világot!


Főleg nem egy olyan témában mint az antigravitáció! Itt olyan dolgokról beszélünk amik még a standard modellbe se illeszthetők be normálisan... Nagyon sokára lesz olyan fejlett a tudomány, hogy a gravitációt tudja kezelni.


Ha megtalálnánk mondjuk a graviton részecskét, vagy legalább 99,6 százalékban egyezne a feltételezettel, akkor az kicsit előre lendíthetné a dolgokat.


A téridő mozgatása meg agyrém!


Valami egészen más dolog is lehet, és az elméleti fizikusok "feladata" az, hogy kidolgozzanak egy olyan elméletet, amit utána meg lehet próbálni bizonyítani. Ha az egyik bejön, az robbanás szerű fejlődéshez vezethetne. Ekkor mondhatnánk azt, hogy megtaláltuk a gravitációt!


De eddig az Einstein féle a legvalószínűbb, ami ugye nem sok jóval kecsegtet... A téridő meggörbítése? jajj ez már túl ezós a füleimnek... :D

2016. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Antigravitáció? Azt meg hogy kell elképzelni? Úhy, hogy a dolgok taszítják egymást?

Van gravitáció, meg van ahol nincs gravitáció, de minden vonz mindent.

Akkor mi az az antigravitáció?

Kérlek magyarázd el kérdező!

2016. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Antigravitáció kérdésem egész egyszerűen sci-fi film nézése közben jutott eszembe. A következö ami inspirált a kérdés írására egy a dm ben található fa kocka volt. Azzal játszott a gyermekem. Volt azon egy fém rúd amire golyók voltak fűzve füfgőlegesen. A golyók taszították egymást - erősen feltételezem a mágnes miatt. Miközben ezzel játszott a babám én elmélkedtem, hogy miért nincs ez még megoldva rúd nélkül. Persze az életben a mágnest elfelejthetjük - feltételezem. Ami még érdekes és közelebb vihet a megoldáshiz az a kínaiak által mostanában reklámozott lebegő bonsai fa. Sajnos es is mágneses. Szerintem egyébként ebben a témában ilyan egyszerű lesz a megoldás, hogy azvállunk leesik majd. Talán csak a helyes kérdést kell feltenni valakinek és nem bonyolult egyenleteket firkálgatni. Számtalan dolog van, amit egyszerűen - még gyerek is - lehetett anno felfedezni.
2016. febr. 13. 20:15
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

LoL, hogyne, a modern fizika az úgy múködik, hogy csak fel kell tenni egy jó kérdést és máris repülnek az autók, a sok egyenlet meg csak időtöltésnek van...

Gondlold már át mielőtt leírsz valami orbitális baromságot...

2016. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem kell ezen megsértődni. Ha keményen dolgozó fizikus vagy akkor se vedd magadra az egyenletes dolgot. Én se háborodok fel ha valaki szidja a cégünkben dolgozókat, mert nem engem minősít. Biztos baromságot írtam ugyh hagyjuk is ennyiben a dolgot. Sőt! Ennyi erővel mindenki barom!
2016. febr. 13. 20:57
 19/22 Tislerics Máté ***** válasza:
#17! Miért nem tudsz kulturált ember módjára hozzászólni egy kérdéshez? Bizonyára nagyon nagyra vagy a fizikai tudásoddal, de akkor miért nem szólsz hozzá építő jelleggel a kérdéshez? Vagy az már nem menne? Nem értem mit keresel itt...
2016. febr. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%
Mátéka miért nem kusshadsz már be végre?
2016. febr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!