Ha valaki feltalálná az örökmozgót, hol mutathatná be hogy felfigyeljenek rá, kapjon Nóbel-díjat; stb?
Elég hosszú párbeszédet eredményez ez:
-De olyan nincs.
-jajj de ha mégis lenne?
-Akkor sincs.
...
Elsőnek az OPNI-t javasolnám, ugyanis az illető sajnos valamilyen elmebeli defektben szenved, ha nem érti meg, hogy örökmozgó NEM LÉTEZIK.
De amúgy mutasd be - nem hiszem, hogy egyetlen gép megépítésére nincs pénzed - és aztán majd beszélünk.
1. Elég nehezen tudom elképzelni, hogy olyan személy kapjon Nobel-díjat, aki nem tudja a díj nevét helyesen leírni.
2. Nem egészen értem, miért a "Társadalomtudományok és bölcsészet" kategóriába raktad a kérdést. Talán ez egy filozófiai elven működő örökmozgó.
3. Ha nem tudsz működőképes prototípust készíteni, kizárt, hogy a tudományos közösség elfogadná a munkásságodat. Talán akkor, ha egy új fizika alapjait is leírnád a műszaki rajzban, mivel a jelenlegi tudásunk szerint (termodinamikai értelemben vett) örökmozgó nem készíthető. Így aztán ha a leírásod a jelenlegi fizikán alapul, az örökmozgód egyszerűen nem működhet. Ha nem a jelenlegi fizikán alapul, hanem (állításod szerint) új fizika szabályokat fedeztél fel, akkor viszont először ezeket illene alátámasztani.
4. A fentiektől függetlenül semmi akadálya annak, hogy levédesd a találmányod. A Szabadalmi Hivatalban (tudtommal) csak azt nézik, hogy korábban nem volt-e levédetve, illetve hogy nem olyan dolog, aminek a használata már elterjedt (pl. a kerék biztos nincs levédetve, de nem hiszem, hogy engednék, hogy te szabadalmaztasd). Persze semmit sem adnak ingyen, de tudtommal az első pár évben a szabadalom megfizethető árú (pár ezer forint, ha jól emlékszem), később egyre többe kerül. Ha levédetted, utána már tudod bizonyítani, hogy a tiéd volt az ötlet (utána már "csak" azt kell bizonyítani, hogy egyáltalán működik).
A 3 . válaszából következik hogy levédetheted, nem kell megépíteni. (ez egy viszonylag kis költség)
Ha már le van védetve akkor kereshetsz befektetőket, stb. hogy el is készüljön a készülék. (persze csak egy szabadalom miatt senki sem fog neked oda adni 100 milliókat), valószínűleg egy megfelelő szakembergárdának legalább elméleti síkon bizonyítani kell hogy az elképzelés működik.
Le kell védeni. Ki kell választani a megfelelő oltalmi formát, és benyújtani az igényt a Szellemi Tulajdon Nemzeti hivatalánál. Érdemes lehet iparjogvédelmi szakértővel konzultálni ez ügyben.
Minden esetre nagyon fontos, hogy mielőtt le akarod védeni, sehol se publikáld a műszaki tartalmat, főleg ne az interneten, ha egy kósza .jpg is fölkerül róla, már nem védhető le többé.
Miután megvan a szabadalom, érdemes befektető után keresni, majd az első prototípust, bemutatni kiállításokon, népszerűsíteni a neten, stb...
Viszont nem érdemes úgy elnevezni a dolgot, hogy örökmozgó, és nem is érdemes úgy reklámozni, mivel így a legtöbb befektetőt el fogod veszíteni. Ez azért lesz így, mivel a befektetők kis utánajárással is rájöhetnek, hogy kamu az egész.
Még véletlenül se említsd meg a termodinamika 2. főtételét semmilyen potenciális befektetőnek, vagy ne hagy isten vásárlónak, mert levágja, hogy amit csináltál nem működik és nem is működhet. :)
Amúgy nem szép dolog átverni az embereket, én nem támogatom az ötletet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!