Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen messze tudtak eddig...

Milyen messze tudtak eddig lőni mesterlövész puskával?

Figyelt kérdés
Hány méter volt ami célba is talált,nem feltétlen élő célpont.
2010. márc. 23. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Legnagyobb távolságot nem tudom, de mozgó embert kb 2500 méterről lőttek le egy barrett m82a1 puskával. Úgy tudom, ez a hivatalos "rekord"
2010. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Afganisztánban egy kanadai mesterlövész 2500 méterről talált el egy tálibot. Most ez a rekord. Az öcsém hivatásos katona és járat egy katonai folyóiratot. Abban volt egy cikk róla.
2010. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tévedtem. McMillan TAC-50 puskával, és pontosabban 2430 méterről, az afgán háborúban.
2010. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A TAC-50 es lövést én is hallotam de csak van aki meszebb lőtt nem mozgó célpontra nem??
2010. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
25%
Szerintem ez a kérdés eléggé értelmetlen, mivel ha addig lövünk felfele amíg el nem találjuk a holdat, valamilyen fegyverrel akkor mi leszünk a rekord tartók. persze ez nem volt relatív példa, mivel a golyó a légtérből nem jutna ki, illetve nem menne el odáig.
2010. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Te nagyon buta vagy :D mármint az előttem szóló nem a lőfegyver hatótávolság kérdezték
2010. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A hivatalos rekord 2,48 kilométer amit a brit Craig Harrison tart.A brit gyártmányú L115A3 típusú 8.59 mm-es puskával érte ezt el, aminek gyári papírjai szerint a halálos hatótáva 1,5 km, ő két embert is leszedett vele a fentebb említett távolságból.A 2.7x99mm (.50 BMG)kaliberűek gyári papírjaiba az van írva, h 2 km-ig halálosak, ezek a legnagyobb hatótávúak, többfajta puskából is kilőhetőek.

Az elméletben elérhető maximális távolság kb 100 km - ha a golyót 45 fokos szögben lőjük ki :). A nem hivatalos rekord 3,4 km - amit egy férfi saját állítása szerint egy gyakorlatozás alkalmával ért el - ezt régebben olvastam

Remélem segítettem

Csabi

2010. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom mennyire aktuális a kérdés, de a mostani rekord 3450m távolság. Ezt egy McMillan TAC50 puskával adták le. 10mp volt a töltény útja. Biztonsági okokra hivatkozva nem tették közzé még a katona nevét mivel friss az eset, de amit tudunk az az, hogy egy iraki katonára támadó ISIS-harcost szedett le a katona. Ne kérdezd hogy a tökömbe szedte le a MOZGÓ célpontot ez a katona úgy, hogy eleve 10mp volt a töltény célba érésének ideje. Biztosan véletlen találta ki hol lesz majd kb. ennyi idő múlva. Akkor is, az az ember betegesen profi lehet.
2017. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!